YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Amaç kaos oluşturmaktı
Gazeteci - Yazar Tamer Korkmaz Fenerbahçe takım otobüsüne yapılan saldırıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Korkmaz, Fenerbahçe kafilesine yapılan saldırının organize bir saldırı olduğunu söyledi.
Amaç kaos oluşturmaktı
06 Nisan 2015 / 17:55 Güncelleme: 06 Nisan 2015 / 18:04

Kanal A Haber Bülteni'nde Tuğba Dalkılıç'ın konuğu olan Gazeteci - Yazar Tamer Korkmaz, Fenerbahçe kafilesine yapılan saldırının fanatik bir taraftarın münferit bir saldırısının olamayacağını açıkladı. 

İşte Korkmaz'ın açıklamalarından satır başları;

Geçmiş yıllarda gözü dönmüş fanatik taraftarlarını saldırılarını hatırladığımız vakit, bu saldırının taraftar saldırısı olmadığı düşünüyorum. Salı günü sabotaj ihtimali çok olan bir elektrik kesintisi, ardından savcımızın şehit edildiği adliye baskını, ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bombalı saldırı girişimi ve ardından da bu olay. Bütün bu olaylar yaşanırken her zamankinden farklı önlemler alınmalıydı. Bunu da hatırlatmam lazım. 

Seçimlere kadar kaos oluşturacaklar

Fenerbahçe kafilesi Rize stadının çıkışından Trabzon havaalanına kadar zırhlı araçlarla götürülmeliydi. Türkiye'deki Gladyo yapılanmasının yerel uzantılarının seçimlere kadar bu tür kaos oluşturacak eylemler yapacağını, bunların bir kısmında da başarılı olduğu görüyoruz. Bu ilk kez olmuyor, daha önceki  seçimlerde de olmuştu. 

Fenerbahçe kafilesine yapılış bu saldırıyı şu hat üzerinde değerlendirmemiz gerekiyor. Benim şimdi söyleyeceklerimi söyleme hakkım var çünkü 3 Temmuz şike sürecinin hemen akabinde ben ekranlarda bunun bir kumpas olduğunu, düzmece olduğunu söylemiştim. O zaman Paralel Yapı medyayı kullanarak yalan haberler yapmıştı. Fenerbahçe kulübünü ele geçirmek istemişti.

Saldırı Fenerbahçe'ye yapıldı ama siyasi olarak da AK Parti'ye yapıldı. 2007 ve 2011 seçimlerinde önce pek çok kaos planı ortaya kondu. Hiçbiri tutmadı. Burada da yine saldırı yapıldı, Allah korudu da facia olmadı.

Doğan medyası alet oluyor

Özellikle Doğan medyası bu saldırılara alet oluyor. DHKP-C olayında da yaptıkları yayınlarla onların propagandasına alet oldular, dolaylı yoldan destekleyen yayınlar yaptılar. Dolayısıyla, spor kulüplerinin yöneticilerinden siyasilere kadar herkesin yaptıkları açıklamaları titizlikle
yapmaları gerekiyor.

Yöneticiler söylemlerine dikkat etmeli

Şike soruşturması sonrasında Fenerbahçe ve Trabzonspor arasındaki zıtlaşma noktasında kim bu çatışma ortamı ve zıtlaşmaya yönelik bir çaba içerisinde ise hangi taraftan olursa olsun bunlar yanlış yapmışlardır. Bu tür zeminler oluşursa bunlardan başkaları istifade etmek ister. Kulüp yöneticileri bugüne kadar yaptıklarını tekrar bir gözden geçirmelidir. Bu olaydan sonra bunu bir barış ortamına dönüştürmek için adım atmak lazım.

Trabzonspor Başkanı barış için adım atmalı

Trabzonspor yöneticisi saldırıdan hemen sonra çok güzel bir açıklama yaptı. Ancak Trabzonspor başkanı henüz bu olayla ilgili yapıcı bir açıklama yapmadı. Fenerbahçe'yi geçmiş olsun diye aramadığı beyan etti. Artık Trabzonspor Başkanı'nın da yapıcı tutum sergilemesi gerekmektedir. Kendisine muhalif olan başkan adayları ve eski Trabzonsporlu yöneticiler barışa yönelik adım atarken, barış mesajları verirken başkanın da bu kervana katılması gerekmektedir.

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler