YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Altındağ'da heyelan
Altındağ'da heyelan
01 Aralık 2012 12:02
Ankara'nın Altındağ ilçesinde meydana gelen toprak kayması sonucu kopan dev kayalar, bir gecekonduyu yerle bir etti.

Olayda can kaybı yaşanmazken 2 kişi yaralandı. Dev kayaların kalan kısmının kayması ise kameralara yansıdı.

Olay, Altındağ ilçesi Çalışkanlar Mahallesi 683/2 Sokak'ta meydana geldi. Sabah saatlerinde meydana gelen olayda toprak kayması sonucu kopan dev kayalar İsmail Özdoğan'A ait gecekondunun üzerine düştü.

İçerde bulunan Pınar Ataç (22) ve İlknur Ataç (23) toprak kayması sonucu kayaların arasında kaldı. Çevredeki vatandaşların yardımıyla bulundukları yerden çıkarılan iki kadın olayı hafif sıyrıklarla atlattı. Yaralılar, olay yerine gelen ambulanslarla Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Heyelan sonucu kopan dev kayaların gecekonduyu yerle bir ettiği görüldü. Kopan kaya parçaları iki gecekonduya da hasar verdi. Heyelanın oluştuğu yere gelen polis ekipleri, çevredeki gecekonduları boşalttı. TEDAŞ ekipleri, sokağın elektriğini kesti.

Burada oturan vatandaşlar ise gece saatlerinde de bir heyelanın olduğunu söyledi. Ekiplerin olay yerine gelip, bir şey yapmadan ayrıldığını öne süren mahalleli, sabah saatlerinde büyük bir gürültüyle kayaların gecekondunun üzerine düştüğünü söyledi. Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler