YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Altın Klozet" bilirkişi raporuyla yalanlandı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Gazetesi ve Paralel Medya tarafından, Kocaeli eski Valisi Ercan Topaca'nın Valilik binasına altın klozet yaptırdığı iddiaları bilirkişi raporuyla yalanlandı.
"Altın Klozet" bilirkişi raporuyla yalanlandı
20 Haziran 2015 / 20:56 Güncelleme: 20 Haziran 2015 / 21:03

Cumhuriyet Gazetesi, Hatay Valisi Ercan Topaca için Kocaeli Valisi olduğu dönemde Valilik binasına 752 bin TL’ye tadilat yapılarak altın kaplama çöp kovası, altın kaplama diş fırçalık, altın kaplama tuvalet kağıtlık, altın kaplama sabunluk, altın kaplama havluluk, altın kaplama tuvalet fırçalık ve altın kaplama askılık kullanıldığını iddia etmişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da 7 Haziran seçimleri öncesinde miting meydanlarında bu iddiayı dile getirmişti. Bu iddiaların ortaya atılmasından sonra harekete geçen Hatay Valisi Ercan Topaca, kendisine iftira edilip hakaretlerde bulunulduğunu ve Kocaeli'deki Vilayet binasının yakında yıktırılacağı için de 'tespit davası' açtı. Ercan Topaca'nın başvurusuyla hrekete geçen Kocaeli 4. Asliye Hukuk Mahkemesi iddialar için bilirkişi tayin ederek konuyu inceledi. Haber Kıta'nın ulaştığı bilirkişi raporunda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Gazetesi ve Gülen medyasının altın klozet iddialarının tamamen düzmece olduğu ortaya çıktı.

İşte Kocaeli 4. Asliye Hukuk Mahkemesinin bilirkişi raporu;

Delillerin takdiri ve değerlendirmesi Sayın Mahkeme'ye ait olmak üzere yukarıda numarası yazılı değişik iş dosyasına konu tespit talepli davada davacı Kocaeli Eski Valisi Ercan Topaca'nın bir önceki görev yaptığı Kocaeli Valiliği makam odasında bulunan ve tarafımızca tespiti istenen klozet gövdesinde, kapağında ve incelediğimiz başkaca herhangi bir yerinde altın veya altın kaplama malzemeye rastlanmadığı ve yine tarafımızca tespite konu olan yukarıda bilgisini verdiğimiz;

1 adet düğmesinin çemberi sarı renk olan ortalama 10*15 ölçülerinde kare şeklinde gömme klozet sifonu üzerinde yer alan sarı renkli ince şeritli sarı renkli halka üzerine ayrı ayrı 3 yerden törpü vurulmuş bunun üzerine mihenk taşı sürülmüş ve mihenk taşında meydana gelen çiziklere de ayar suları vurulmuş ancak neticesinde altın veya altın hammaddesi kullanılmış bir kaplama OLMADIĞI ortaya çıkmıştır.

Yaklaşık ölçüleri 90*90 olan duş teknesi içinde yer alan ve bilgilerine yukarıda verdiğimiz 1 adet banyo bataryası aparatı olabileceğini düşündüğümüz 8 cm. uzunluğunda sarı renk silindir boru, 2 adet ortalama 3 cm uzunluğunda yuvarlak silindir şeklinde sarı renkli banyo bataryası aparatı olabileceğini düşündüğümüz materyaller, 1 adet ortalama 5 cm uzunluğunda sarı renkli yuvarlak silindir şeklinde sıhhi tesisat aparatı, 1 adet sağlı sollu 2 vanası olan ve bu vanalarda toplamda 4 adet sarı renkli vidalar bulunan bu vanalara bağlı olan duş ahizesinin sarı renkli başlığı, 1 adet musluk vanası, davacının makam odasının arka tarafında bulunan dinlenme odasındaki 3 adet ahşap kapıda yer alan kapı kollarında HİÇBİR ŞEKİLDE İŞLENMİŞ VEYA HAM ALTIN MALZEME KULLANILMADIĞI tarafımızca tespit edilmiştir. İş bu bilirkişi raporu birlikte tanzim edilmiş ve imza altına alınmıştır.

KILIÇDAROĞLU ÖZÜR DİLEYECEK Mİ?

Hatay Valisi Ercan Topaca'ya karşı Cumhuriyet Gazetesi ve Gülen cemaatinin yayın organları tarafından başlatılan karalama kampanyasına CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da miting meydanlarında destek verdi. Mahkemenin altın klozet iddialarını yalanlayan raporu ile birlikte şimdi gözler bu yalan haberi servis eden ve dillendirenlere çevrildi.

1-20150620205830.jpg

2-498.jpg

3-276.jpg

4-152.jpg

5-084.jpg

HATAY VALİSİ ERCAN TOPACA KİMDİR?

1965 Yılında Antalya’nın Manavgat ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Manavgat’ta tamamladı. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu.

Aynı yıl Sayıştay Denetçi yardımcısı olarak göreve başladı. Daha sonra kaymakam adaylığı sınavını kazanarak 1989 yılında Kırıkkale kaymakam adayı olarak atandı. 1990 yılında 1 yıl süre ile İçişleri Bakanlığı tarafından İngiltere’ye gönderilen Ercan TOPACA daha sonra Muğla-Milas, Eskişehir-Beylikova ve Çorum-Alaca ilçelerinde kaymakam vekili olarak görev yaptı.

1993 - 1995 yılları arasında Kastamonu - Azdavay, 1995-1999 yılları arasında Diyarbakır - Çermik, 1999-2000 yılları arasında ise Konya-Kulu ilçelerinde kaymakamlık yapan Ercan TOPACA 12 Kasım 1999 depremi sırasında bir süre Bolu Vali Yardımcılığı görevinde bulundu.

2000 yılında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan Ercan TOPACA, 2002-2004 yılları arasında aynı Genel Müdürlükte Daire Başkanı olarak görev yaptı. 2004 yılında Başbakanlık İdareyi Geliştirme Başkanlığına atandı.

2006 yılında Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü görevini vekaleten yürüttü. Bu görevi yürütürken 14.05.2007 tarihinde Düzce Vali Vekili olarak atanan Ercan TOPACA, 19.09.2007 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile Düzce Valiliğine asaleten atandı.

2008 yılında tekrar Mahalli İdareler Genel Müdürlüğüne getirilen Ercan TOPACA, 11.05.2010 tarih ve 2010/407 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Kocaeli Valiliğine  atandı. Vali Ercan TOPACA son olarak 15/09/2014 tarihli ve 2014/6780 sayılı müşterek kararname ile Hatay Valiliğine atanmış olup, 26.09.2014 tarihinde görevine başlamıştır.

Ercan TOPACA evli ve 3 çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

 

RIDVAN KÖSE/HABER KITA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler