YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Altan Tan'dan Yüksedağ'ın PYD açıklamasına farklı yorum
HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın PYD açıklamasına ilişkin, ben olsaydım "PYD sırtını bize dayamalıdır." Nereye? HDP'ye ve Türkiye'ye dayamalıdır" derdim dedi.
Altan Tan'dan Yüksedağ'ın PYD açıklamasına farklı yorum
27 Ağustos 2015 / 08:20 Güncelleme: 27 Ağustos 2015 / 09:06

Kanal A ekranlarında Mehmet Toprak'ın hazırlayıp sunduğu A Politik programına konuk olan HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın "Biz sırtımızı PYD'ye dayadık" açıklamasına farklı bir yorum getirdi. Tan, Mesela PYD ile olan şey ben kendi cümlelerimi kursam derim ki, "PYD sırtını bize dayamalıdır." Nereye? HDP'ye ve Türkiye'ye... Dolayısıyla PYD sırtını HDP ve Türkiye'ye dayamalıdır." dedi.

İşte Altan Tan'ın yaptığı o açıklama:

"Bir partide herkesin bir ağırlığı ve temsil yetkisi var. Mutlaka benimde söylediğim bazı laflar. Meramım olmamasına rağmen bazen alınıp başka yerlere götürülmüştür. Bende dahil biz mümkün olduğu kadar söylediklerimizi çok açık yoruma çok fazla mahal vermeyecek sağa sola çekilmeyecek bir açıklıkta ve uzunlukta söylemeliyiz. Bizim bunları daha fazla açmamız lazım. Mesela PYD ile olan şey ben kendi cümlelerimi kursam derim ki, "PYD sırtını bize dayamalıdır." Nereye? HDP'ye ve Türkiye'ye... Dolayısıyla PYD sırtını HDP ve Türkiye'ye dayamalıdır."

 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

1
 // 1
İlk fırsatta ülkeyi vatani satacak kişilerin sırtını devlete dayamasini istiyorlar geçecekler bunları bence devlet dayamali bunlara tatmin oldukları kadar .......
27 Ağustos 2015 06:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler