YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alperenler, Yazıcıoğlu'nu son yolculuğuna uğurlamak için Ankara'ya akın etti
Alperenler, Yazıcıoğlu'nu son yolculuğuna uğurlamak için Ankara'ya akın etti
Alperenler, Yazıcıoğlu'nu son yolculuğuna uğurlamak için Ankara'ya akın etti
31 Mart 2009 / 09:32 Güncelleme: 31 Mart 2009 / 00:00

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun cenaze törenine ilişkin program belli oldu.BBP Genel Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Yazıcıoğlu'nun cenazesi bugün saat 10.30'da parti yöneticileri, il başkanları ve Alperen Ocakları üyelerince Gazi Hastanesi'nden alınarak TBMM'ye götürülecek.


Saat 11.30'da TBMM'de gerçekleştirilecek törenin ardından konvoy eşliğinde Kocatepe Camii'ne ulaştırılacak olan cenaze, burada öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazı sonrasında BBP Genel Merkezi'ne götürülecek. Yazıcıoğlu'nun cenazesi, BBP Genel Merkezi'ndeki törenden sonra Mehmet Akif Ersoy'un evi ile Tacettin Dergahı arasındaki bahçede defnedilecek.


ALPERENLER ANKARA'YA AKIN ETTİ


Türkiye'nin değişik illerinden gelen Alperenler genel başkanlarını son yolculuğuna uğurlamak için Başkent'e akın etti. Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde bindiği helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, bugün son yolculuğuna uğurlanacak.


Türkiye'nin değişik illerinden Ankara'ya akın eden BBP'liler ve Alperen Ocakları'na bağlı gruplar, 19 Mayıs Stadyumu'ndan yürüyüş yaparak genel merkez binasının bulunduğu Çankaya ilçesindeki Tuna Caddesi'ne geldi.


Grup, ellerinde Türk bayrakları ve Yazıoğlu'nun fotoğrafları ile 'Hepimiz Muhsin'in askerleiyiz', 'Muhsin Alperen', 'Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez' sloganları atarak genel merkez binasına yürüdü.


Genel merkez binasına gelen gruplar, burada tekbir getirdi. Sabahın erken saatleri ile beraber genel merkez binasının önü Türkiye'nin değişik illerinden gelen alperenler ile dolup taştı.


BBP Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıoğlu için genel merkez binasında, TBMM'de ve Kocatepe Camii'nde tören yapılacağı öğrenildi. Yazıcıoğlu'nun naaşı, cenaze töreni sonrasında Altındağ ilçesi Talatpaşa Bulvarı üzerinde bulunan Tacettin Dergahı'nın bahçesine defnedilecek.


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler