YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alperenler dağa çıktı
Terör örgütü PKK üyelerinin teslim olması sırasında yaşananlar, Niğde, Giresun, Uşak, Konya ve Şanlıurfa'da protesto edildi.
Alperenler dağa çıktı
24 Ekim 2009 / 23:45 Güncelleme: 24 Ekim 2009 / 23:49

DÜZCE 
Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Düzce Şubesi üyeleri, teslim olanların davul zurnayla karşılanmasına tepki gösterdi 
 

Dernek üyeleri adına konuşan, Gabar Dağı'nda 1999 yılında çıkan çatışma sonucu şehit olan Ünal Taşpınar'ın babası Kadir Taşpınar, ''PKK'lıların karşılanması sırasında açılan bez parçaları ve bebek katili posterleri bizleri üzdü'' dedi.
 

Oğlunun teskeresine 2 ay kala şehit düştüğünü ifade eden Taşpınar, ''Gece uykum yok gündüz neşem yok. Biz de duygu kalmadı. Benim hayallerim ve düşlerim vardı. Oğluma düğün dernek yapacaktım. Benim düşlerimi PKK aldı. Bu sebeple Düzce'de devleti temsil eden valimize madalyamı teslim etmek istiyorum'' diye konuştu. 
 
 KONYA
 
 Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Konya Şube Başkanı Cafer Çelik, dernek binası önünde şehit aileleriyle yaptığı basın açıklamasında, yetkililere, ''Bizim evlatlarımız (PKK'lı teröristler kahraman olsun diye mi şehit oldu?)'' diye sordu.
 Terör örgütü üyelerinin teslim olması sırasında yaşananların şehit yakınlarını ve tüm sağduyulu vatandaşları rahatsız ettiğini belirten Çelik, şunları söyledi:
 ''19 Ekimde terör örgütü PKK üyelerinin Habur Sınır Kapısı'ndan giriş yapmaları açılımın gerçek yüzünü göstermiştir. Gelen teröristler üzerlerinde dağda giydikleri üniformalarıyla, mağrur ve zafer kazanmış kumandan edasıyla geldi. Madem mücadeleden geri adım atılacaktı bunca şehit neden verildi?'' 
 
 TRABZON

 
 Trabzon'daki şehit aileleri, dernek binasından Meydan Parkı'na kadar yürüyüş yaparak, terör örgütü PKK aleyhine slogan attı.
 Trabzon Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin organize ettiği yürüyüşte, Ortahisar'daki dernek binası önünde toplanan şehit aileleri ve yakınları, döviz ve pankartlar açtı.
 Burada dernek adına bir basın açıklaması okuyan şehit babası Sabri Kurdoğlu, son günlerde yaşanan olayların kendilerini derinden üzdüğünü ifade ederek, ''Biz şahit aileleri ve gaziler olarak her şeye rağmen hukuka olan inancımızla, Cumhuriyet Savcılarını gereğini yapmaya davet ediyoruz'' dedi.
 Basın açıklaması yapıldığı sırada, babasının 1985 yılında Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde şehit edildiğinde iki aylık olduğunu belirten Çağrı Türkyılmaz adlı genç kız, ''Onlar geri geliyor. Ben de babamın geri gelmesini istiyorum'' diye bağırdı.
 Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen'in de şehit ailelerinin yanında yer aldığı basın açıklamasının ardından grup dağıldı.

YAZIK OLDU ŞEHİTLERİMİZE!!!
 // tuana
BUNLAR HİÇ BİRŞEYDEN DOYMUYOR.SOKAĞA DÖKÜLMEYE ALIŞMIŞLAR,BUNLARA BARIŞ DEDİK.BUNLAR DAĞDAKİ PKK\'YI MARİFETMİŞ GİBİ ŞEHİR ŞEHİR GEZDİRDİLER.KUTLAMA YAPA YAPA. DEVLET HAİNİNİ HİÇ BİR ÜLKE BARINDIRMAZ.BUNLARIN AMACI NEDİR BİLMİORUZ BUNLAR NE YAPMAK İSTİYORLAR.BARIŞ DİYORLAR BARIŞLA ALAKALARI YOK. KAN DÖKMEYE ALIŞMIŞLAR. ÜLKEMİZİ KARIŞTIRMAYA ALIŞMIŞLAR.ALLAH ŞEHİTLERİMİZİN AİLELERİNE SABIR VERSİN....
25 Ekim 2009 19:40
bir öneri
 // kazım yorulmaz
her iki taraftanda barışın olmasını istemeyenleri bir mekana doldurup, ellerine de silahı verelim, kapıları da kilitleyelim ne halleri varsa görsünler.
yeter artık bizler artık ülkemizde gariban insanların cenaze namazlarını kılmak istemiyoruz..
birilerinin canı kan görmek istiyor diye her iki taraftaki analar ağlaşıp duruyor. anaların gözyaşları, gençlerin akan kanı birilerine haz mı veriyor?
karşılama töreni bence de abartılıydı ama yangın o topraklarda...
25 Ekim 2009 01:24
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler