YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alperen Ocakları'ndan 'eylem' açıklaması
Alperen Ocakları'ndan 'eylem' açıklaması
03 Haziran 2013 18:05
Alperen Ocakları Taksim Gezi Parkı'nda başlayan ve yurt geneline yayılan sokak eylemlerine teşkilat olarak katılmayacaklarını bildirdi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) de il ve ilçe teşkilatlarına uyarı yazısı göndererek, olaylara karışmamalarını istedi.

Taksim Gezi Parkı’nda ağaçların sökülmesi ile başlayan eylemler konusunda Alperen Ocakları Başkanı Serkan Tüzün yazılı açıklama yaptı. Tüzün açıklamasında yurt geneline yayılan eylemlerde ortaya çıkan görüntülerin hoş olmadığını belirtti. Ülkeyi kaosa sürüklemek isteyen gruplarla yan yana yürümeyeceklerini ifade eden Tüzün, “Eylemlere Alperen Ocakları müntesiplerimiz kesinlikle katılmayacaklardır. İyi niyetli vatandaşlarımızı tenzih ederek, ülkeyi kaosa sürüklemek isteyen bazı marjinal gruplarla, PKK sempatizanlarıyla, ulusalcılarla bizim arkadaşlarımızın yan yana yürümesi söz konusu olamaz. Aksi halde Alperenlerle saydığımız gruplar arasında kavga çıkması kaçınılmazdır.” diye konuştu.

Konya’da yaşanan olaya da atıfta bulunan Tüzün açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Konya Alperen Ocakları’nın önünde söz konusu eylemlere destek veren bir kısım marjinal grup mensubu, ocağımızın önüne gelip, slogan atmak suretiyle arkadaşlarımızı tahrik etmişler, arkadaşlarımız da gerekli tepkiyi hukuk kuraları çerçevesinde göstermişlerdir. Yanlı medya tarafından kasıtlı olarak sanki Alperen Ocakları sistemli bir biçimde, eylemcilere karşı saldırıya geçmiş gibi bir algı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Böyle bir durum söz konusu değildir. Alperenler kendi başlatmadıkları, kimin başlattığı belli olmayan hiçbir kavganın içerisinde olmazlar. Bu bize şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun nasihatidir. Alperen Ocakları tarafından millet lehine hiçbir tepkiye destek olmayan bazı zevatların, bu olayı fırsat bilip anarşi ortamı oluşturmaya çalıştıkları aşikardır. Hukuk kuralları çevresinde kalan bütün tepkilere saygımız olmakla beraber, vatandaşımızın canına malına kastedilen hiçbir eylemi tasvip etmemiz söz konusu olmaz.
Sosyal medyada bazı provokatörlerin Alperen Ocaklarını kavgaya çekmek amaçlı yalan, yanlış ve tahrik edici açıklamalarına kanmayınız. Biz her kesimin birbirinden ayrı maksatlarla katıldığı, bu kavganın tarafı değiliz. Eylemlere destek vermediğimiz için bizleri hükümet yanlısı davranmakla suçlayan dar kafalıları, yanlarında yürüdükleri gruplara kafalarını çevirip bakmalarını tavsiye ediyoruz.”

BBP’den teşkilatlara uyarı yazısı

Büyük Birlik Partisi (BBP) de teşkilatlara eylemlere katılmamaları konusunda uyarı yazısı gönderdi. Yazıda dikkat çeken ifadeler şöyle: “Son günlerde Taksim Gezi Parkı olayları bahane edilerek ülkede gerginlik ve kaos ortamı yürütülmeye çalışılmaktadır. Teşkilatlarımızın hiçbir surette olayların içinde yer almamaları ve taraf olmamaları gerekmektedir. Ülkedeki gerginlik ortamından rant elde etmeye çalışanlara fırsat verilmemelidir. Teşkilatlarımızın bu konuda azami dikkat göstermeleri önemle rica olunur.”

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler