YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alperen Ocakları kapanıyor
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Alperen Ocaklarının kapatılarak yerine vakıf kurulacağını bildirdi.
Alperen Ocakları kapanıyor
29 Aralık 2011 / 16:46 Güncelleme: 29 Aralık 2011 / 16:49

Destici, düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Sözlerine partinin kurumsallaşması konusunda bir dizi çalışma yapacaklarını belirterek başlayan Destici, bu kapsamda 29 Ocak'ta yapılacak olağan kongrenin ardından dernek statüsünde bulunan Alperen Ocaklarının kapatılarak yerine Alperenler Eğitim, Kültür ve Bilim Vakfı'nın kurulacağını aynı zamanda Muhsin Yazıcıoğlu Düşünce Akademisi'ni de açacaklarını söyledi.

Alperen Ocaklarının kapatılacak olmasının, bazı olaylarla ilişkilendirilmesinden kaynaklanıp kaynaklanmadığının sorulması üzerine Destici, Rahip Santoro ve Zirve Yayınevi cinayetiyle BBP ve Alperen Ocaklarının bir ilgisinin bulunmadığını ifade etti.

Aynı şekilde Danıştay saldırısı ile de partinin bir ilişkisinin olmadığının ortaya çıktığını vurgulayan Destici, Hrant Dink davasında ise hem Dink ailesinin hem de BBP'nin mağdur edildiğini ancak gelinen noktada cinayeti kimlerin azmettirdiğinin ve kimlerin işlediğinin net olarak ortaya çıktığını söyledi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler