YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alper Tan'dan yayın yasağına tepki
Kanal A Genel yayın Yönetmeni Alper Tan, Ankara'daki terör saldırısının ardından kanallara getirilen yayın yasağını eleştirdi. Tan, " Bu hadisenin yorumlanması ve değerlendirmesi internet sitelerinin ve sosyal medyanın insafına bırakıldı" dedi.
Alper Tan'dan yayın yasağına tepki
13 Ekim 2015 / 07:39 Güncelleme: 13 Ekim 2015 / 11:57

Kanal A'da yayınlanan Sivil Düşünce programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Alper Tan, Ankara'da yaşanan terör saldırısına dair, Başbakanlık talebiyle RTÜK tarafından uygulanan yayın yasağının olumsuzluklarına vurgu yaptı.

Tan, " Meşru yayın yapan televizyonları susturduğunuzda, tamamen sosyal medyanın dedikodularına bırakmış oluyorsunuz piyasayı" dedi.

İşte Tan'ın o açıklamaları;

"Yayın yasağı demişken, Cumartesi günü patlama olunca Başbakanlık'ın talebi üzerine RTÜK televizyonlarda bu patlama ile ilgili yayın yasağı getirdi. Kapsamı çok geniş, sınırı olmayan bir şekilde bu karar alındı. Bu hadisenin yorumlanması ve değerlendirmesi internet sitelerinin ve sosyal medyanın insafına bırakıldı.

Şimdi PKK'nın 900'den fazla yayın kuruluşunun olduğu ifade ediliyor. Siz meşru yayın yapan televizyonları susturduğunuzda, tamamen sosyal medyanın dedikodularına bırakmış oluyorsunuz piyasayı...

Yasak olabilir tabi ama bu konuda yayıncıların daha fazla sorumluluk bilinci ile hareket etmesi gerekiyor. PKK'nın veya başka örgütlerin emellerine alet olmadan görüntüleri vermeleri gerekiyor. Ne yazık ki bu konuda yeterli bir şuur olduğunu söyleyemem. Ama yasak kararı alınırken Başbakanlık ve RTÜK tarafından buna sınırda konulması gerekiyor. Yani orada patlama sırasındaki görüntüleri sınırlama getirilebilir. Fakat topyekun TV yasağı getirdiğinizde bunun içinden çıkılamaz."

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler