YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alper Tan'dan Pensilvanya'ya hediye
Alper Tan'dan Pensilvanya'ya hediye
01 Kasım 2014 11:00
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Akademisyen İhsan Yılmaz'ın ABD'deki dini bir forumdaki konuşmasını eleştirdi.

Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, sunuculuğunu yaptığı 'Sivil Düşünce' programında, Fatih Üniversitesi'nde Akademisyen olan İhsan Yılmaz'ın Rumi Forum'daki konuşmasını eleştirdi.

Gülen Hareketi savunucularından İhsan Yılmaz'ın Amerika'lılara yaptığı AK Parti şikayetinin aslında iftira olduğunu belirten Tan, konuyla ilgili şöyle konuştu:

Akademisyen olduğu iddia edilen İhsan Yılmaz diye biri var. Geçtiğimiz günlerde ABD'de Rumi Forum, dini yerde içimizi ferahlatan bir konuşma yapıyor. Bu konuşmacı Fatih Üniversitesi'nin hocası, Gülen Cemaati'nin savunucularından, sözcülerinden birisiydi.

Amerika'daki konuşmasında, Ak Parti'yi İslamcı olmakla suçluyor. Yani İslami cemaat olarak toplumun tanıdığı, Gülen Hareketi'ne mensup hatta oranın sözcülüğünü yapan bir akademisyen, AK Parti'yi İslamcı olmakla suçluyor. Öbür taraftan hükümetin Türkiye'de alkolü yasakladığını iddia ediyor ve Amerikalılara şikayet ediyor.

Çocukların zorla İmam Hatip okullarına kaydının yaptırıldığı iddia ediyor, aynı zamanda iftira da ediyor. Böylece İmam Hatip okullarının ne kadar tehlikeli okullar olduğunu da anlamış oluyoruz.

Meğer 'kalın kafalı Müslümanlar' bunu anlamamışlar

Meğer 28 Şubat'ta askeri generaller bize anlatırken, bizim kalın kafalı Müslümanlar bunu anlamamışlar. Hocamız bunu sağ olsunlar bize anlatıyorlar. Ayrıca Ak Parti iktidarı döneminde Müslümanların ne kadar dini baskılara maruz kaldığını anlatıyor. Türkiye'nin hızla İranlaştığını ifade ediyor.

Bu ifadeler, her halde kimin koymuş olduğunu kapatmış olsaydık 28 Şubat döneminde bir CHP'linin veya emekli askerin konuşması olarak algılanabilirdi veya o zamanki Doğan Grubu'nun köşe yazarlarından birinin yazısı olduğu anlaşılabilirdi. Bu konuşmayı bütün ağabeylere, ablalara ve Pensilvanya'ya hediye ediyoruz.

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

08:43
 // M Sami
Hic kimseye hedaye etmenize gerek yok, hepsi haberdar zaten, taban boyle dusunmesede, bunlar yukseldikce beyinleri yikaniyor ve artik belirli bir irtifaya ulastiklarinda hali ile beyin kalmiyor yikanmaktan, sonra zombi misali ne istenir ise onu uyguluyorlar! Londra...
02 Kasım 2014 08:43
18:34
 // 46
adamın dibisin alper abi...
01 Kasım 2014 18:34
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler