YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alper Tan'dan Paralel Yapı ve Gülen'e ağır eleştiri
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Paralel Yapı'nın 17 Aralık süreci sonrası ve şimdiki süreçte yansıttığı tutarsızlıkları açıkladı. Tan, Gülen'in Fethin 562'inci yıldönümünde yaptığı konuşmasına da ağır eleştiri getirdi.
Alper Tan'dan Paralel Yapı ve Gülen'e ağır eleştiri
02 Haziran 2015 / 09:00 Güncelleme: 02 Haziran 2015 / 09:12

Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan'ın moderatörlüğünde gerçekleşen 'Sivil Düşünce' programında Alper Tan, Paralel Yapı, Gezi olayları, 17 Aralık Operasyonu ve gündemde önemli yer tutan yolsuzluk iddialarının seçim dönemine yaptığı yansımayı yorumladı.

İşte Tan'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları;

Paralel Yapı ve tutarsızlıkları

"Şimdi insan destekleyebilir yani, HDP'yi de, CHP'yi de, MHP'yi de insan destekler. Ama biraz tutarlılık olması gerekir. Tutarlılıktan kastım şu, daha düne kadar KCK operasyonlarını biz yapıyoruz. "AKP hükümeti terörü destekliyor. KCK'yı meşrulaştırıyor. İşte Oslo'da görüşerek onları şımartıyor" diyen Paralel Yapı'nın yayın organları hatta 17 Aralık'tan sonra bile işte "PKK Asayiş Timleri kurdu. Yol denetliyor. Adam kaçırıyor. Okul yakıyor" dediler. Ve bir sürü fotoğraf video çekip yayınladılar. Peki şimdi ne diyorlar?"

"O zaman hükümete bunlarla vurmaya çalışanlar aynı yayın organları işte bu Zaman Gazetesi'nin gedikli yazarlarından Fethullahçı Şahin Alpay. Başlığa dikkat edelim arkadaşlar. Neymiş Şahin Alpay'ın yazısının başlığı? "Tek çare HDP" imiş... Ya hu tek çare HDP ise bunlar yol keserken, adam kaçırırken, adam öldürürken niye o zaman eleştiriyorsunuz. Madem bu kadar muhteşem, kurtarıcı adamlar bunlar. Bırakın sokakları, caddeleri de denetlesinler, istedikleri gibi at koştursunlar."

"Bu da yine Paralel Yapı'nın üniversitesi Fatih Üniversitesi'nin hocası Savaş Genç'in twiti. "Elim HDP'ye oy vermeye gitmez diyenleri anlamıyorum. Zira HDP'ye vermemiş olduğunuz her oyu aslında AKP'ye vermiş olacaksınız. Elinize bir daha bakın" diye HDP'ye oy vermeyi teşvik ediyor."

Fethullah Gülen yıllarca salya sümük İstanbul'un fethini anlatmadı mı?

"Enver Aysever CHP'nin bir toplantısında konuşmuş bugün. "Gezi Parkı Diriliş'in simgesi oldu" diyor Enver Aysever. Zannediyorum Bizans'ın dirilişinin sembolü olarak söylüyor olabilir. Çünkü Fethullah Gülen'de 29 Mayıs ile ilgili konuşmasında şöyle diyor, tıpkı İhsan Eliaçık gibi..."

"Allah'ın rızasına talip olmuş bir insan İstanbul'un fethine gönlünü bağlıyorsa, birkaç adım geriye atmış, bir yönüyle komplekse girmiş, bir zillet gösteriyor demektir." Bu arkadaş yıllarca Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'un Fethini gözyaşları ile salya sümük anlatmadı mı ya hu? Yani hakikaten inanmakta zorlanıyorsun. Şimdi başka bir şey 1998 yılında Gülen başörtüsü furuattır demişti. Levent Tüzel ne dedi bir kaç gün önce HDP İstanbul Milletvekili... "Başörtüsü kadını aşağılayan bir ritüeldir" dedi. Bir fark var mı ikisi arasında?"

"CHP, MHP ve HDP arasında tamamen bir paslaşma var. Arka planda yapılıyor bu. Yani CHP'li ve MHP'li bir araya gelip tartışması gerekmiyor. Arka planda bir akıl CHP ile de, MHP ile de, HDP ile de görüşüyor. Belli bir strateji dahilinde üç siyasi partiyi de yönlendiriyorlar. Hatta dört parti diyelim Saadet'i de dahil ederek. Dördünü de bir şekilde yönlendiriyorlar."

Dün ve bugün oynanan senaryo aynı

"17 Aralık-25 Aralık 2013'ten bu yana baktığımızda bir yolsuzluk ve rüşvettir gidiyor. Siyaset ve medyada... Benzer şeylerin sadece bu döneme mahsus olmadığını Menderes ve Özal ile ilgili aynı iddiaların ortaya atıldığını görüyoruz. Burada mesela Cumhuriyet Gazetesi'nin yayınları var. Hatırlatalım. "Polatkan ve Zorlu'nun hükümleri infaz edildi" deniyor."

"Milli Birlik Komitesi yalnız ittifak ile alının ölüm cezalarını tasdik ettiğini bildirdi" bir kısmını da müebbet hapse çeviriyorlar. Hiç bir eleştirel yan yok. Yani halkın seçtiği kişilerin, siyasetçilerin idamı söz konusu sıradan bir adi olaymış gibi... Bir hırsızlık suçu cezalandırıldı. Hatta idamla cezalandırıldı dercesine bir yayın anlayışı var. Cumhuriyet Gazetesine baktığımızda... Şimdi bakın bir gemi, gemicik, altın tuvalet, bin liralık bardak, koltuk muhabbeti var. Aynı benzer iddiaların 1960 öncesinde de sonrasında da sürdürüldüğünü görüyoruz. "7 sanıklı gemi davasına dün başlandı. Menderes ve diğer sanıklar Koordinasyon Heyeti'nin Ali İpar'ı himaye için karar almadığını iddia ettiler." Yani Menderes ile ilgili de bir gemi davası var. Yani isimler bile birbirine çok yakın..."

 

KANALAHABER / ÖZEL İÇERİK

 // Elazığlı Sinan
Sayın hocam,bu konu ancak bu kadar güzel analiz edilebilir.Yıllarca vatan millet Allah peygamber diyen insanların bu noktalara gelmesi Allah'ın tokatıdır.Yazıklar olsun bunlara.Sayın Hocam bizleri aydınlattığınız için çok teşekkür ederim....
03 Haziran 2016 15:52
 // Rasim DUMAN
Fethullah GULEN'de bir "buyuk adam" kompleksi var. Kendisini buyuk veliler ve devlet adamlari ile ayni kantara koyarak, hatta onlari tenkid ederek, kendisinin "buyuk adam - buyuk veli" zannedilmesini istiyor. Mahviyet ve tevazu goruntulerinin altinda, aslinda buyuk bir kibir ve enaniyet var....
02 Haziran 2015 20:40
 // Borla hatun
Üstad yine döktürmus....
02 Haziran 2015 13:36
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler