YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alper Tan'dan CHP'ye seçim uyarısı
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, CHP'nin haziran ayında yapılacak seçimlerde ABD Başkanı Obama'nın seçim kampanyasını yürüten Amerikan firması ile anlaşmasını değerlendirdi. Tan, özgürlükçü CHP'ye Gürsel Tekin'in açıklamalarını hatırlattı.
Alper Tan'dan CHP'ye seçim uyarısı
21 Şubat 2015 / 04:57 Güncelleme: 21 Şubat 2015 / 05:39

Kanal A'da yayınlanan ve Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan'ın moderatörlüğünde gerçekleşen 'Sivil Düşünce' programında Alper Tan, mevcut üst aklın CHP, MHP ve HDP'yi birleştirdiğini söyledi. Tan, CHP'nin Haziran seçimleri için Obama'nın seçim stratejisini yürüten bir Amerikan firmasıyla anlaşmasını değerlendirdi.

Tan, ayrıca Türkiye'yi polis devletine dönüşmekle suçlayan Gürsel Tekin'in son konuşmasından alıntılar yaparak, CHP'nin basın özgürlüğü konusundaki iki yüzlülüğünü eleştirdi.

Tan'ın konuşmasında öne çıkan kısımlar şu şekilde:

Üst akıl CHP, MHP ve HDP'yi birleştiriyor

"Üst akılı biraz konuşalım. 12 Eylül 1980 darbesinin öncesine baktığımızda, savaşan iki taraf vardı. Terör yapan... Bir taraftan CHP diğer taraftan MHP... Ecevitçiler ve Türkeşçiler diye tanımlanan kesimler vardı. Şimdi 80 öncesinde çarpışan bu taraflar aynı siyaseti takip ediyorlar 2007'den bu yana... Gizli, açık ittifak içerisindeler. İşte MHP'li birisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı olabiliyor Ankara'dan. CHP'nin adayı haline gelebiliyor. Mecliste CHP ve MHP ortak hareket ediyorlar. Ortak siyaset izliyorlar. Ortak karşı çıkıyorlar bazı konulara... Buna alışmıştık aslında epeydir. Ancak MHP ve HDP'nin ki MHP, HDP'yi PKK gibi görüyor. PKK'yı da Türkiye'yi bölen bir terör örgütü olarak görüyor. Bebek katili olarak tanımlıyor Öcalan'ı ama şimdi siyasi ucube dedikleri, terör dedikleri, Türkiye'yi böler dedikleri o partinin arkasına takılmış giden bir MHP var. Yani dolayısıyla, CHP, MHP ve HDP'yi bir araya getiren ve hükümete karşı hareket ettiren bir üst akıl strateji var.

Polis devleti suçlamasını yapan özgürlükçü Gürsel Tekin'in açıklaması...

"Şimdi bakın Polis devleti oluyor diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı bugün ne dedi. Bakın polis devleti olmakla suçluyorlar Türkiye'yi... Aynen kendi sözlerinden aktarıyoruz. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in bugün yaptığı açıklama... Gürsel Tekin şöyle diyor;

"Şimdi de Kılıçdaroğlu için yazıyorlar. Kılıçdaroğlu cam gibidir. Ama Davutoğlu'na AKP'lilere bakın. Nereden bakarsanız bakın kirliliği görürsünüz. 8-9 Haziran'da ilk işimiz bu kirli gazetelerin tamamına el koymak olacaktır. Sadece el mi koyacağım? Buna bulaşmış bütün iş adamlarından hesabını soracağız"

"Şimdi basın özgürlüğü ve polis devletinden bahsediyoruz. Polisi geçtik burada tam bir diktatörlük var. Diyelim ki böyle bir ihtimal sıfıra yakın bir ihtimal de... 7 Haziran akşamı seçim sonuçları açıklandı, dediler ki CHP iktidara geldi. Yani pazartesi günü diktatörlük, firavunluk, faşizm başlıyor. Siyasetçilerin bir mantığı olması lazım, daha sorumlu olmaları gerekir. İşte size diktatörlük..."

Türkiye'deki seçimi Obama kazanabilir

"Bugün ortaya çıkan ilginç şeylerden birisi de, CHP'nin 7 Haziran'da yapılacak seçimler için Obama'nın seçim kampanyalarını yürüten bir Amerika ajansı ile anlaştığı yönündeydi. CHP'li Erdoğan Toprak CHP'nin yeni seçim stratejisi için ABD'li grup ile anlaştıklarını söyledi. Seçime gitmek halkı ikna etmek, güven vermek, halkı anlamak ve halkın sizi anlamasını sağlamaktır. Şimdi siz yerli ajanslar ve şirketler ile bu iletişimi sağlayamıyorsunuz kendi halkınızla anlaşmak için bir Amerikan şirketini devreye sokuyorsunuz. Bu aslında bir umutsuzluğun göstergesi aslında. Seçim kampanyası için bir ABD'li şirketle anlaşmak CHP'nin umutsuzluğunu ve çaresizliğini gösteriyor. Bir terör örgütüne dönüşmüş yapının Cumhurbaşkanı'nın kızını öldürerek bir kaos ortamı oluşturmasından, AK Parti'nin oylarını indirerek iktidara gelme çabası da umutsuzluk ve çaresizliğin bir göstergesi. Veya kasetlerini yayınlayan örgütle bugün birlikte hareket eden bir siyasi parti, iktidar olsa ne olacak olmasa ne olacak bu ülkeye ne kazandırabilir ki?"

"Bu bana başka bir fıkrayı hatırlattı. 1991'deki Körfez Savaşı olduktan sonra, Ortadoğu'daki liderler işte Hafız Esad, Hüsnü Mübarek, Kaddafi... Hep seçim kazanıyorlar ama yüzde 98 ile falan kazanıyorlar. O zaman ki George Bush'ta kazanıyor ama kıl payı oranlarla kazanıyor. Savaştan sonra o zaman... Hafız Esad ile George Bush oturmuşlar çay içiyorlar. Bush demişki Hafız Esad'a, "Ya hu Hafız biz uğraşıyoruz kampanyalar düzenliyoruz kıl payı kazanıyoruz ya da kaybediyoruz. Sen nasıl olup yüzde 98 alıyorsun? Hafız Esad demiş ki, "Ya Başkan sen seçimden önce bana haber ver ben sana adamlarımı göndereyim sende alırsın demiş. Cidden öyle olmuş Hafız Esad Amerika'ya adamlarını göndermiş. Seçim sonuçları açıklanmış ve başkan seçilmiş ama Amerika'ya hafız Esad Başkan seçilmiş. Dolayısıyla 7 Haziran'daki seçimi Barack Obama kazanabilir."

İkiyüzlü Batı

"1945 yılında beri Hitler'in Kavgam kitabının Almanya'da basılması yasakmış. Orada eyaletlerden birisi bunun telifini almış telif üzerinden baskıya bir engel koymuşlar. Peki neden kitabın basılmasını istemiyorlar? Halkı kin ve nefrete sürüklediği için... Peki Charlie Hebdo ne yapıyordu? Sürekli Müslümanlara kin ve nefret kusuyordu. Peki Batı Kavgam kitabını engellerken Charlie Hebdo için neden basın özgürlüğünü savunuyor? Aynı ikiyüzlülük bizim siyasetimizde de var. Dolayısıyla burada sorumsuz, kasıtlı hareket eden, Türkiye'ye karşı hareket eden bir muhalefet anlayışı var.

 

KANALAHABER / ÖZEL İÇERİK

 

aferin
 // Ahmet güllü
Sayın Altan tan çok güzel söylemiş uyanık olmamız Lazım Ağzına diline sağlık Allah zalimlere hainlere fırsat vermesin âmin...
21 Şubat 2015 06:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler