YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alper Tan'dan çarpıcı değerlendirme
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Dağlıca saldırısına ilişkin yaptığı değerlendirmede, yapılan son kamuoyu araştırmalarının sonuçlarına ilişkin "Ben HDP'ye oy veren seçmenin çok fazla bir vicdan azabı çekmediği sonucunu çıkartıyorum" dedi.
Alper Tan'dan çarpıcı değerlendirme
08 Eylül 2015 / 06:45 Güncelleme: 08 Eylül 2015 / 08:11

Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Kanal A'da yayınlanan Sivil Düşünce programında PKK-Batı ilişkisi ve HDP'nin oy oranlarına ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

İşte Alper Tan'ın konuşmalarında satır başları:

"Batılı ülkelerin Türkiye'ye karşı PKK ile iş birliği yapmadığını kim iddia edebilir?"

"Şimdi iki örgütten bahsediyor Serdar Kılıç orada birisini yenmek için yani IŞİD'i yenmek için, IŞİD'i kastediyor çünkü Suriye'de IŞİD'e karşı bir hava operasyonları yürütülüyor. Bunu yenmek için IŞİD'i yenmek için bir başka terör örgütü ile işbirliği yapıyorsun. Neyi kastediyor? PYD'yi kastediyor. PYD nedir? PKK'nın Suriye koludur. Bunu batılı ülkeler, ABD gizliyor mu? Hayır gizlemiyor. PYD ile zaten işbirliği yapıyorlar. Nasıl yapıyorlar? Kendileri uçakla havadan operasyon yaparken PYD'nin silahlı gücü YPG'yi de kara ordusu gibi kullanıyorlar.

Şimdi Suriye'de IŞİD bahanesi ile PYD ile işbirliği yapan ABD ve diğer Batılı ülkelerin Türkiye'ye karşı PKK ile işbirliği yapmadığını kim iddia edebilir? Şimdi bunu söyleyince, sen söyledin ya arkasında İsrail var, Almanya, İngiltere, ABD var deyince bazılarına bu sahte bir şey gibi geliyor. Bazıları burun kıvırıyorlar. Ya hu açık örneği var şu anda da devam ediyor. İşte Suriye^de IŞİD'e karşı diyerek PYD ile işbirliği yapıyor.

PYD, PKK'nın Suriye koludur. Halbuki PKK ABD yasalarına göre terör örgütüdür. Avrupa yasalarına göre terör örgütüdür. Terör örgütünün Suriye kolu ile işbirliği yapan bir ülkeler topluluğu Türkiye'ye karşı PKK ile işbirliği yaptığına inanmayanlar var bu beni şaşırtıyor."

"Ben HDP'ye oy veren seçmenin çok fazla bir vicdan azabı çekmediği sonucunu çıkartıyorum"

"Yapılan kamuoyu araştırmaları üç aşağı, beş yukarı doğruysa, HDP'nn bu son günlerdeki terör olaylarından çok ta etkilenmediği ortaya çıkıyor. Mesela bir kaç gün önce 3-4 kamuoyu şirketinin verilerini yayınladılar. Oraya baktığımız zaman birisi sanırım yüzde 10 barajının altında gösteriyordu. Geri kalanı 10.5, 11 küsur gibi devam ediyor. Bu da eğer doğruysa en düşüğünün bile baraja yakın olduğunu gösteriyor. Ben HDP'ye oy veren seçmenin çok fazla bir vicdan azabı çekmediği sonucunu çıkartıyorum. Hatta, "Terör yeniden başladı, 'AKP ve Tayyip' yıpranacak dolayısıyla biz HDP'ye biraz daha yüklenirsek şehit cenazelerinden dolayı zaten bunlar düşecekler biz daha büyük bir darbe vururuz 'AK Parti'ye ya da Tayyip'e' düşüncesiyle daha da coştukları oratay çıkıyor."

"Paralel Medya ve Doğan Medyasına tepki"

"Şöyle abuk bir durum yok mu? Şimdi PKK terör örgütü askerimize saldırıyor. Burada değişik sayılar söyleniyor. 60 küsura kadar çıkaranlar oldu. İsterse 1 kişi olsun hiç fark etmez. İsterse şehit olmasın yaralı olsun. İsterse yaralı bile olmasın araca zarar versin. Bu saldırıda bu adamlar terör örgütüne hiç bir şey demiyorlar. Seslerini çıkarmıyorlar. Her defasında hükümete yükleniyorlar. Ya Hu bu kadar acımasızlık, bu kadar vicdansızlık, bu kadar ahlaksızlık, bu kadar alçaklık olabilir mi? Ya şunu diyebilirsin. Hükümet ihmal etti diyebilirsin. Çözüm sürecinde şımarttı bunları diyebilirsin. Sahayı bıraktı diyebilirsin. Bunlar bir eleştiridir. Doğrudur ya da yanlıştır. Ama 16 askerimiz şehit olmuş. Sen terör örgütüne hiç bir şey demiyorsun. Terörle mücadele eden hükümete saldırıyorsun."

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 

sn alper tandan yerini işgal ettiğim için özür dileyerek
 // hursit dilaver
barış yarkadaş namlı CHP mebusunun gen.kur. bşknın tatilde olduğunu söylemesi ve bunu CHPnin saatler sonra yalanlaması ilgi çekiçi. barış yarkadaş zihinsel yorgunluk yaşıyor ya da trans halinde.. o dediği olay şimdi olmadı. Yıllar önce belekte tenis turnuvasında bir zata sabah tepsi içinde haber geldi. dağlıcada 15 şehidimiz var yazıyordu. muhatabı bunu okudu ve sırası mı bunu vermenin diyerek tenis şampiyonasına devam etti. nasıl mı duyuldu.. şu medya ve petrol ilişkisi işte..hani..yani.....
08 Eylül 2015 Salı 15:01
on.numara@yorum.
 // yasa Alper tan
Müslüman değiller ki oy verenler de vicdan olsun !!! Sözüm ona güya genelleme değil ama malesef buyuk çoğunluğu verdi muhafazakarlar!...
08 Eylül 2015 14:51
CHP de geçmişini biliyor mu da akıl veriyor.
 // hursit dilaver
tabi deminki yoruma ek olsun. CHP 78lerde ne vermişti kürtlere.. kanatlı jandarma tatbikatında kürt kıyafetliler askerler ile kürtleri bir tepeye toplayıp manevraları seyrettirmeler, buna isyan eden nurettin yılmaz adlı CHP mebusu. ecevitin KAP,KUP falan denilen projeleri ki, o yollar tanklar için yapılmıştı, yağmur da yağınca ne yol kaldı ne KAP-kUP projesi.ama CHPye gıkları çıkmadı bunların ve hala CHPyi kurtarıcı görürler.tunceli örneği..allah tayyip beye AKPye yardım etsin....
08 Eylül 2015 Salı 13:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler