YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alper Tan'dan Bahçeli ve MHP yönetimine çağrı
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın darbe ile devrilen Mısır Cumhurbaşkanı Mursi'ye yönelik açıklamalarını hatırlattı ve Kenan Evren örneğinden hareketle Bahçeli'yi Türkkan'ın istifasını istemeye davet etti.
Alper Tan'dan Bahçeli ve MHP yönetimine çağrı
19 Mayıs 2015 / 08:50 Güncelleme: 19 Mayıs 2015 / 08:52

Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan'ın moderatörlüğünde gerçekleşen 'Sivil Düşünce' programında Alper Tan, Mısır'da Sisi tarafından darbe ile devrilen Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin  MHP Milletvekili Lütfü Türkkan tarafında diktatör olarak tanımlanmasına sert çıktı. Tan, MHP yönetimi ve Bahçeli'ye Türkkan'ın istifasını istemesi doğrultusunda çağrı yaptı.

İşte Alper Tan'ın o açıklaması:

"Şimdi Abdülfettah Sisi'yi anlayabiliyoruz. Sonuç olarak adam diktatörlüğe soyunmuş bir askeri darbe yapmış seçilmiş Cumhurbaşkanını indirmiş orada tutunmak için biraz daha kalabilmek için bunları yapıyor. Fakat Türkiye gibi demokratik bir ülkede demokrasiden, özgürlükten, insan haklarından, adaletten yana olması gereken MHP'li bir Milletvekili seçimle gelen Muhammed Mursi'yi diktatör olarak gösteriyor."

"Bakın dikkatinizi çekiyorum. Darbe yapan Abdülfettah Sisi'yi değil diktatör olarak göstermiyor. Bir askeri darbeci cuntacı olan Sisi'nin indirdiği Cumhurbaşkanını diktatör olarak gösteriyor. Ve aynı zamanda bugüne kadar hiç bir silahlı eyleme katılmamış İhvan-ı Müslümin'i terör örgütü olarak gösteriyor. Neden böyle diye sorduğunuzda da Amerika ve Fransa İhvan-ı Müslümin'i görmüyor musunuz? diyor. Google hazretlerine sorun bunları bu ülkeler terör örgütü olarak gösteriyor diyor. Evet Hazreti Google'a Lütfü Türkkan dediğimiz zaman bundan sonra ne çıkacak bende çok merak ediyorum."

"MHP denildiğinde de acaba Fransa'da nasıl bir algı olduğunu da hazreti Google'a bir sorsun isterseniz. Fransızca sorsun ama bir faşist parti olarak görünüp görünmediğini... Tabi bütün MHP'yi itham etmek istemiyorum. Biz Lütfü Türkkan'ı eleştiriyoruz. MHP'yi değil. Şimdi Kenan Evren neydi? Bir darbeciydi, bir diktatördü. Hatta Sisi kadar diktatör değildi. Şimdi Kenan Evren'i öveni ihraç ediyorsun istifaya zorluyorsun. Ama Sisi'yi öven, Mursi'yi diktatörlükle suçlayan, İhvan-ı Müslimin'i terör örgütü olarak gösteren Lütfü Türkkan'ı tutuyorsan burada bir çelişki var demektir."

"Yani şu çok vahim bir şey. Diyelim ki Muhammed Mursi'yi diktatörlükle suçladın. Bu şahsi görüşün olabilir. İhvan-ı Müslimin'i de terör örgütü olarak tanımlayabilirsin. Kendi değerlendirmen öyledir. Sana göredir. Gerçeklere dayanıyordur. Beni vuran ve vicdanımı acıtan şey seçilmiş Cumhurbaşkanına diktatör derken referansının Amerika Birleşik Devletleri ve Fransa olması."

"Aynı ABD ve Fransa şimdi Lütfü Türkkan'a hatırlatıyorum. Hepimiz hatırlıyoruz. Fransa Cumhurbaşkanı'nın karısı Daniella Mitterand Doğu ve Güneydoğu'ya gelip PKK'yı destekliyordu ziyaret ediyordu. O zaman Lütfü Türkkan'ın onuda kabul etmesi lazım. Demek ki PKK'da bir barış örgütüdür. İnsan hakları hareketidir. Özgürlük savaşçısıdır. Lütfü Türkkan'ın bunu da kabul etmesi lazım. Çünkü Fransa bunu kabul ediyor. Dolayısıyla biz Sayın Bahçeli ve MHP yönetimini davet etmeyi bir görev bildiğimizi burada hatırlatmak isteriz."

 

KANALAHABER / ÖZEL İÇERİK

 

 

 // mustafa skinci
Bunların hepsi öyle devlet bahçeli kendiside süleyman şah türbesini kime ne rahatlar verdiniz suriyeden korktunuz kactiniz diyordu şimdi insansız hava aracı türk topraklarını ihlal edince düşürülünce siz turkiyeyi savaşa sokmak istiyorlar diyor idamı kaldıran kendileri şimdi urgan atıyor apoyu idam edin diyor...
19 Mayıs 2015 09:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler