YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alper Tan: Türkiye'de saldırıları IŞİD görünümlü PKK yapıyor
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, PKK'nın kendi içinde bir IŞİD yapısı oluşturduğunu belirterek, "PKK'nın Suriye'de oluşturduğu IŞİD görünümlü hücreleri var. Bunlar PKK'ya hizmet eder, kılık kıyafete bakıldığında ise IŞİD gibi görünür" dedi.
Alper Tan: Türkiye'de saldırıları IŞİD görünümlü PKK yapıyor
04 Mayıs 2016 / 17:38 Güncelleme: 04 Mayıs 2016 / 18:10

Alper Tan, Kanal A'da Tuğba Dalkılıç'ın sunduğu İşte Haber programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.  

PKK ile IŞİD'in kanlı bıçaklı olduğunu belirten Tan, PKK'nın IŞİD'e reçeteyle ilaç vermesinin altındaki gerçeği açıkladı.

Alper Tan, "Türkiye'deki saldırıları IŞİD görünümlü PKK yapmıştır. IŞİD ile PKK IŞİD'i farklıdır." şeklinde konuştu.

Alper Tan'ın konuşmasından önemli satırlar:

Onlarca doktor ve eczacının bulunduğu çetenin müşterileri arasında IŞİD, PKK ve PYD'li militanlar da var. İlaç çetesinin tespit edilmesi, ortaya çıkarılması büyük bir istihbarat çalışmasıdır.  

PKK'ya ilaç taşıyan çetenin resmi reçetelerle ilaç elde etmesi aslında şaşırtıcı bir durum değil, daha önce de bu tür haberler yayınlanmıştı. Asıl şaşırtıcı olan PKK'nın IŞİD'e ilaç yardımı yapıyor olması...Üzerinde bulunulması gereken bu noktadır.

Bunlar iki düşman oluşum olarak biliniyor. Bu iki örgüt kanlı bıçaklı düşman... PKK'nın ilaç temin ettiği IŞİD gerçek IŞİD değil, sahte bir IŞİD'dir, bu PKK'nın IŞİD'idir.  PKK'nın Suriye'de oluşturduğu IŞİD görünümlü hücreleri de var. Bunlar gerçekte PKKya hizmet eden kılık kıyafete baktığında IŞİD görünümlüdür. PKK IŞİD'inin kuruluşunu sağlayan odaklar PKK'yı oluşturan kişilerdir. 

Neden IŞİD görünümlü PKK'ya ihtiyaç duydular?

İki nedeni var: Bir tanesi Batı ile bir diğeri PKK ile ilişkilidir. Bir taraftan şehirlerde PKK askerle polisle çatışıyor diğer taraftan IŞİD görünümlü militanlar füzelerle roketatarlarla saldırıyor. IŞİD saldırılarının PKK operasyonları arttıktan sonra  arttığını görüyoruz.

Cemil Bayık, savaşın metropollere yayılacağını söylemişti. Ardından bombalı saldırılar başladı. Bu saldırılar IŞİD'in üstüne atıldı. IŞİD bu saldırıları üstlenmedi. Türkiye'deki saldırıları IŞİD görünümlü PKK yapmıştır. ABD,  Türkiye'deki vatandaşlarını saldırılara karşı uyarıyor.  Neden aynı ABD, IŞİD'in tüm dünyadaki saldırılarına karşı vatandaşlarını önceden uyaramıyor? Çünkü ABD, IŞİD PKK'sından istihbarat alıyor ama gerçek IŞİD'den alamıyor. 

Bursa saldırısı PKK IŞİD'in somut bir örneğidir. Militan müslüman görünüşlü fakat PKK militanı...Bu nedenle Türkiye'deki saldırılar PKK saldırılarıdır. 

PKK IŞİD militanlarının kullandığı bu ilaçların etkisi nedir?

O ilaçların içinde uyuşturucu etkisi yapan etmenler bulunuyor.  İnsanların tedirginliğini alıyor ve cesaret veriyor.  İnsanların kimyası ile oynanıyor ve canlı bomba olmaları sağlanıyor.

'Suriye'ye İslam Ordusu ile girilecek'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Suriye'den gelen tehlikelere karşı gerekirse kara gücünün gönderileceğini fakat uluslararası gücün tercih edileceğini belirtti. Ben bu güçten kastın ABD öncülüğündeki IŞİD'e karşı kurulan koalisyon güçleri olduğunu düşünmüyorum. Burada kastedilen gücün İslam ordusu olduğunu düşünüyorum.  Benim aldığım  mesaj; "İslam Ordusu ile birlikte biz Suriye'ye müdahale edebiliriz' şeklinde. Savunma Bakanı da benzer mesajlar vermişti. 

Türkiye işgal amaçlı değil fakat kendi güvenliğini korumak amacıyla bile Suriye'ye tek başına müdahale etse dünya buna karşı gelecektir. 2 milyona yakın mülteci bizim ülkemizde yaşıyorken bizim müdahale etme hakkımız var. 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

Etiketler: ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler