YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terör örgütlerini sahiplenmek Merkel'in planı değil
Siyasi partilerin, siyasetçilerin terör örgütlerini desteklemesinin büyük bir risk olduğunu belirten Alper Tan, "FETÖ' ve PKK'yı sahiplenmek Merkel'in planı değil. Bunun arkasında ABD ve NATO var. Bu bir Alman Derin Devleti siyaseti." dedi.
Terör örgütlerini sahiplenmek Merkel'in planı değil
21 Mart 2017 / 09:00 Güncelleme: 21 Mart 2017 / 09:08

Kanal A'da yayınlanan Alper Tan'ın moderatörlüğünü yaptığı 'Sivil Düşünce' programının daimi konukları gazeteci-yazar Celal Kazdağlı ve Tamer Korkmaz, Almanya'nın PKK'yı sahiplenmesini, FETÖ operasyonlarını ve ABD Başkanı Trump hakkında açılan FBI soruşturmasını değerlendirdi.

İşte Alper Tan'ın değerlendirmelerden önemli satır başları:

BAKANLARI ALMADIKLARI YERLERE PKK'YI POLİSLE KORUYARAK ALDILAR

Alman resmi kanalı DW Almanya'da yapılan Türkiye karşıtı gösterileri naklen yayınlıyor. Bakanları dahi almadıklara yerlere PKK'yı polislerle koruyarak aldılar.

Bunu yayınlayan ise özel bir kanal değil Almanya'nın resmi kanalı. Açıkça terör örgütlerini savunuyor ve destekliyorlar.

ALMANYA'NIN FETÖ VE PKK'YI SAHİPLENMESİ MERKEL PLANI DEĞİL

Almanya'nın FETÖ'ye, PKK'ya ve YPG'ye desteği ve sahiplenmesi Angela Merkel planı değil "Alman Derin Devleti" siyaseti. Bunun arkasında NATO ve ABD var. Bu noktada sadece Merkel'i sorumlu görmek doğru değil.

Angela Merkel'in kendisine bırakılsa bu terör örgütlerini desteklemez. Bir siyasetçi niye başına bela alsın. Bu bir risktir. ABD ve NATO bunu kullanmak isteyebilir ama bunun ceremesini çekecek olan Alman devletidir. İster istemez bunu yapıyorlar.

GÜLEN'İN FİŞİNİ ÇEKECEKLER

Alman İstihbarat Servisi BND'nin başkanı Bruno Kahl darbe girişiminin arkasında Gülen bağlantısı olduğunu göremedik diyor.

15 Temmuz darbe girişiminin arkasında FETÖ'nün, ABD'nin NATO'nun olduğu herkes görüyor. Deliller bir bir ortaya çıktı ve çıkıyor.

BND'nin başkanının bu açıklaması başka bir amaca hizmet ediyor.

FETÖ deşifre oldu ve batı tarafından bu taşınamaz bir hale geldi. Alman'ya FETÖ'yü sahipleniyor görünerek "Gülen'in fişini çekebilirler mi" durumu ortaya çıkıyor. Muhtemelen Gülen'in fişini çekecekler.

HAÇLILAR KORKUYOR

ABD'li bir şirketin yaptığı araştırmada Müslüman nüfusu 2010 ve 2050 yılları arasında dünya çapında yüzde 73 oranda artacak. Hristiyanlar da ise bu rakam % 35 seviyesinde. Müslüman nüfusun yarısı kadar bile değil. Bu batıyı, haçlıları ciddi şekilde korkutuyor.

SİNSİ VE ŞEYTANİ PLANLARI GÖRMELİYİZ

102 yşında cehenneme yuvarlanan Rockefeller bir konuşması var;

ic1.jpg

Bu yazı sinsi ve şeytani planları görmemiz açısından çok önemli. Bu konuşması tam da Fetullah'ı anlatıyor. Allah ve Peygamber için gözyaşı döken adama baktığımızda kalpte ne Allah sevgisi ne de Peygamber sevgisi var.

TRUMP TEMMUZU GÖREMEYECEK GİBİ...

Trump hakkında bir karar verilmiş gibi görünüyor. İcraatları derin devleti rahatsız etmiş gibi bir durum var. FBI'da kendisine soruşturma açtı.

Merkel ile yaptığı görüşmede de morali ve motivasyonu düşük bir görüntü sergiledi. Sanki zorla görüştürülmüş gibiydi.

Her şeye laf çarpan bir Trump bitmiş gibi.

Amerika birkaç ay içinde Trump'ı götürecekmiş gibi görünüyor. ABD yasalarına göre de başkana bir şey olması halinde yardımcısı görevi devralıyor. Trump'a bir şey olması halinde onun yerine Pence geçecek.

Trump, Temmuzu göremeyecekmiş gibi...

FETÖ OPERASYONLARINI SULANDIRMA OPERASYONU VAR

Her gün operasyonlar yapılıyor. Bunların içinde tartışılan operasyonlar var. Bir nebze hala devlet kurumlarında görev yapan, gizli kadrolar tarafından FETÖ operasyonlarını da sulandırma operasyonu var gibi.

Bunun en önemli sebebi operasyonların olağanüstü derecede alt seviyelere indirilmiş olması.

İşgal girişiminde bizzat görev alanlar içeri atıldı. Bağlantılı olanlar bürokraside temizlendi ve temizleniyor.

Esas bunu örgütleyenler yurt dışında. FETÖ yurt dışında NATO'cular yurt dışında FETÖ'ye kucak açan devletlere sığınmış durumda.

Türkiye'de operasyonlara baktığımızda çok alt seviyelere kadar indirildiğine kadar bir görüntü var. Böyle bir örgütle mücadele etmek zor.

Devletin suçluyu ve suçsuzu tespit ederken çok daha dikkatli olması gerekir.

FETÖ'cü olduğu bilinipte bilereke müdahale edilmeyen isimlerin olduğu da konuşuluyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler