YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alper Tan: Joe Biden, FETÖ ve PKK'nın başı olarak ziyarete gelmiştir
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, " Joe Biden'ı, ABD başkan yardımcılığının yanı sıra FETÖ'nün ve PKK'nın başı olarak görmek lazım. Türkiye'yi FETÖ ve PKK adına ziyaret etmiştir" dedi.
Alper Tan: Joe Biden, FETÖ ve PKK'nın başı olarak ziyarete gelmiştir
24 Ağustos 2016 / 16:10 Güncelleme: 24 Ağustos 2016 / 16:26

Kanal A'da Volkan Nazlılar'ın sunduğu Son Dakika isimli programa katılan Kanal A Genel Yayın Yönetmeni  Alper Tan ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın ziyaretinini ve Türkiye'nin Cerablus operasyonunu yorumladı.

Alper Tan, Joe Biden'in Türkiye geldiği günün sabahında Suriye'ye girilmesinin önemine dikkat çekerek; "Türkiye ise Biden geldiğinde Cerablus'a girerek ABD'ye mesaj vermiştir" dedi.

Alper Tan'ın konuşmasından önemli satırlar:

Joe Biden'in Türkiye geldiği günün sabahında Suriye'ye girilmesi büyük mesajlar içeriyor. Joe Biden Türkiye'ye geldiğinde ABD'nin Suriye'deki unsurları PKK, PYD, rejim ve FETÖ'cüler rahat edecekti ve belki Türkiye'nin imajıyla bir kere daha oynanacaktı. Türkiye iki üç gün sonra Suriye'ye girecekse bile tedbir alacaklardı ve belki Türkiye kayıplar verecekti. Böylece ABD desteklediği güçlere destek sağlamış olacaktı.

JOE BIDEN, FETÖ VE PKK'NIN BAŞIDIR

Joe Biden, ABD başkan yardımcılığının yanı sıra FETÖ'nün ve PKK'nın başı olarak görmek lazım. Türkiye'yi bu sıfatla ziyaret etmiştir. Biz artık kuklalarla değil kuklanın oynatıcısıyla uğraşacağız. Kuklanın oynatıcıları ABD yönetimi, CIA, ABD derin devletidir. 

IŞİD GÖRÜNÜMLÜ ABD SALDIRILARI...

Bazı IŞİD maskeli unsurlar ABD tarafından Türkiye'ye karşı kullanılmaktadır, bu IŞİD gerçek IŞİD değil; ABD IŞİD'idir.  

Gaziantep'te Joe Biden gelmeden önce yapılan saldırı da ABD'nin işidir. Nasıl ki 15 Temmuz  darbe girişimi FETÖ üzerinden yapılan bir ABD saldırısıysa Gaziantep'te meydana gelen saldırı da IŞİD görünümlü ABD saldırısıdır. Amaç, Biden gelmeden önce Türkiye'ye mesaj vermek, Türkiye'nin elini zayıflatmak ve imajıyla oynamaktır. Kendilerini daha güçlü gösterecek Türkiye'yi ise zayıf pozisyona sokarak istediği şekilde anlaşmalar sağlayacaklarını düşünmektedirler.

BIDEN'E 15 TEMMUZ'UN CEVABI VERİLDİ

Türkiye ise Biden geldiğinde Cerablus'a girerek ABD'ye mesaj vermiştir. Koalisyonla ortak çalışmadan öte Türkiye koalisyona 'giriyoruz' diyerek haber vermiştir. Biden'e 15 Temmuz'un cevabı verilmiştir.  Ayrıca Türkiye; Suriye'nin Osmanlı himayesine geçtiği Mercidabık zaferinin 500. yıldönümünde  bayrağımız Suriye'ye girerek önemli bir mesaj vermiştir. 

CERABLUS NEDEN ÖNEMLİ?

Cerablus'un ele geçirilmek istenmesinin nedenleri: Türkiye ile İslam dünyasının önü kesilecek, Türkiye'nin muhaliflere desteğini kesmek, Irak petrollerini bu PKK hattı üzerinden geçirerek uluslararası güç elde etmek... PKK/PYD Cerablus'u ele geçirse Türkiye'yi güneyden kuşatmaya gidecekler.  PKK koridorunu Hatay'a kadar uzanacaklar hatta oradaki vatandaşlarımızı kışkırtmaya çalışacaklar. 

BU BİR HAÇLI SAVAŞIDIR

ABD, operasyonla ilgili yaptığı açıklamada 'sadece IŞİD' hedeflerinin vurulmasını istedi. Türkiye operasyonda hem IŞİD hem de YPG hedeflerini vuruyor fakat ABD bundan rahatsız.  YPG'yi rejime ve IŞİD'e karşı desteklediklerini söylüyorlar.

YPG, ABD ve batılı ülkeler tarafından Türkiye'ye karşı desteklenen bir kara ordusudur. Bu bir din savaşıdır, haçlı savaşıdır.  1,7 milyar müslüman hedef alınıyor ve Türkiye ilk hedef olarak görülüyor. Lider ülke olan Türkiye yıkılırsa diğerlerinin kolaylıkla ele geçirileceğini düşünüyorlar.

 

 // Enes
Bıden ülkeye gelmeden amerika başkanı tek başına karar vermez hukuk devletidir diyor burdada aynısını söyledi fetoyu hukuk içinde verebiliriz diyo (kaldıki hukukda adalette verir ama nasıl yargılacaklar)kendince akıl veriyor ozaman bize akıl verileni dinleyelim bakalım sesini çıkarcak mı şuan hızlı bir şekilde hdp dokunulmazlıklar kaldırıdı ülkeyi
tehdit ve ülke menfaatlerine karşı pkk yardım ve yataklık ülkenin milli ve manevi duygularına saygısızlık dan ve biriken suçlarından yargıla...
24 Ağustos 2016 19:20
 // ibrahim
Tesbit doğru. Ancak Sn Başbakanımızın "değerli dostum Biden" diye hitap etmesi ne demek Alper Hocam birde onu yorumlarsanız bazı soru işaretlerini belki açıklığa kavuşturursunuz diye düşünüyorum. Slmlar...
24 Ağustos 2016 19:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler