YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alper Tan: İsrail ve İran arasında çok yakın bir ilişki var
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, "İsrail ve İran arasında çok yakın bir ilişki var" dedi.
Alper Tan: İsrail ve İran arasında çok yakın bir ilişki var
20 Ekim 2015 / 08:25 Güncelleme: 20 Ekim 2015 / 08:30

Kanal A'da yayınlanan Sivil Düşünce programında gündeme ilşkin önemli değerlendirmelerde bulunan Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Mabeyn Köşkü'nde gerçekleşen Erdoğan-Merkel görüşmesinin ardından, görüşmenin çarpıcı detaylarını vurguladı.

Tan, ayrıca küresel denklemde Ortadoğu'ya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Alper Tan'ın konuşmasında öne çıkanlar:

"Doğan Grubu ve Ertuğrul Özkök boşlukları doldurabilir"

"Bu algı operasyonunda böyle bir şey uydurdular. Merkel, Saray'a gelmek istemediği için mecburen İstanbul'da ağırlandı diye.  Ama biz buradan başka bir şey duyuralım. Neden İstanbul'da ağırladıklarına dair. Şimdi Yıldız Saray içerisindeki Mabeyn Köşkü 1866 yılında Sultan Abdulaziz döneminde dinlenme köşkü olarak mimar Serkis Balyan'a yaptırılmış. Yani bir Ermeni mimara yaptırılmış.

Burada Alman İmparatoru II.Wilhelm, 1889 yılında Sultan İkinci Abdulhamid tarafından Mabeyn Köşkü'nde ağırlanmış. Hani Türkiye'yi şimdi yeni Osmanlıcı olarak görüyorlar ve Osmanlı'dan nefret ediyorlar ya... İkinci Meşrutiyet'in ilanına tanık olan büyük Mabeyn Köşkü'nde 1877-1878 Osmanlı-Rus Savaşı'nın kararları da alındı. Bundan sonrasını Doğan Grubu ve Ertuğrul Özkök boşlukları doldurabilir."

Küresel denklemde Ankara- Erbil- Riyad üçgeninde neler oldu?

"Ortadoğu'daki büyük fotoğrafa baktığımızda şunu göreceğiz. Türkiye'de 10 Ekim'de Ankara'da patlamayı planlayanlar kimse, aynı günlerde Erbil'de Mesut Barzani'yi indirmek için, Goran'ı, PKK'yı, KYB'yi ve İran'ın diğer embedded güçlerini harekete geçiren odur. Erbil'de Barzani'yi düşürmek isteyen kimse, Riyad'ta Kral'ı düşürmek için uydurma yapanlar da aynısıdır.

İsrail ve İran arasında çok yakın bir ilişki var

O zaman kralın kafayı oynattığına, hastaneye yattığına, hafızasını kaybettiğine dair haberler nerede çıkmıştı? Mossad bağlantılı Debka internet sitesinde çıkmıştı. Demek ki İsrail ve İran arasında çok yakın bir ilişki var.

Bu ilişkinin ne olduğunu Suudi kökenli El-Arap Gazetesinin Ortadoğu'da çok etkin ve meşhur yazarı Cemal Kaşuki'nin mesajlarına baktığımızda görebiliyoruz. Kaşuki, İran ve İsrail'in gizlice anlaştığını yazdı. Bu çok önemli bir şey. Diyor ki Kaşuki, "İran Ortadoğu'yu yeniden şekillendirmek için İsrail ile gizlice anlaştı. İran bölgeye asker gönderme konusunda İsrail'den onay aldı. Tahran ise bunun karşılığında İsrail'in Filistin'e yaptığı baskılara ses çıkarmayacağını dair söz verdi."

"İran Ortadoğu'da rahat hareket edecek. İsrail, İran'a karışmayacak. İran da İsrail'in Filistinli Müslümanlara baskılarına sessiz kalacak.

Kaşuki bu anlaşmaya Rusya'nın da dahil olduğunu savundu. Ve Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed'i desteklemek için ülkeye asker yığan Rusya ve İran'ın ortak operasyonlarının Suriye ile sınırlı kalmayacağını söylüyor.

İran bunun yanı sıra Lübnan'daki Hizbullah'ında İsrail'e karışmayacağı garantisini de veriyor. Ve İran'ın Suriye'ye gönderdiği askerlerden bir kısmının bir kaç ay içinde Yemen'e kaydırılacağını söylüyor. Şimdi bu çok önemli bir iddia."

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 

Vatan
 // egenc
Orta doğuda ne oluyorsa Türkiye'ye karşıdır. Onun önünün tıkanması içindir. Bu kadar sene süren olaylar neticesinde hala anlamayan varsa bırakın anlamasın. İran bile İsrail ile beraber çalışıyor. Dünyaya sanki aralarında büyük düşmanlık varmış havası da yaratıyorlar.
Belki 50 sene sonraki nesil dedelerimiz de ne safmış nasıl anlayamamış der. ...
20 Ekim 2015 Salı 14:01
Ittifak
 // uykucu
Dunyanin en kuvvetli ittifaki ne Nato, ne Varsova Pakti ne de Sanghay Beslisidir.
iran, israil ve abd ittifaki dunyamizin en guclu ve en rezil organizasyonudur....
20 Ekim 2015 Salı 10:04
iran
 // zekeriya şentürk
yıllardır dediğim şey bu. İran İslam dünyasının İyi aile çocuğu......İran islam dünyasının en çok tökezleten devlettir. İslamla pek alakası olmayan bir devlet. İsraille kedi köpek gibi görünürler hep ama aslında birbirlerinden geçinirler. Her zamanki gibi müslümanlara darbe vurmaya devam eder İran. Müslüman ölmüş ezilmiş hiç umrunda değildir. Türkiytenin öne çıkmasını hiç istemez. israile batıya hizmette sınır tanımaz......
20 Ekim 2015 Salı 09:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler