YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alper Tan: "İşgal ettikleri koltuklardan ayrıldılar"
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, HDP'li iki bakanın istifa etmelerine ilşkin, "İki HDP'li Bakan bu memleket için en güzel kararı verdiler bence. Tebrik ediyorum istifa ettikleri için, Anayasanın zorlamasıyla o iki koltuk işgal edilmişti" dedi.
Alper Tan: "İşgal ettikleri koltuklardan ayrıldılar"
23 Eylül 2015 / 08:20 Güncelleme: 23 Eylül 2015 / 10:23

Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, HDP'li Bakanlar, Ali Haydar Konca ve Müslüm Doğan'ın istifalarını değerlendirdi.

İşte Alper Tan'ın o konuşması:

"İki HDP'li Bakan bu memleket için en güzel kararı verdiler bence. Tebrik ediyorum istifa ettikleri için. Bence bir kaç hafta daha önce istifa etselerdi daha isabetli olurdu. İstifa etmeleriyle bu memlekete bayağı bir şey kazandırmışlardır. Bu zaten absürt bir şeydi. Anayasanın zorlamasıyla bakanlık koltuğuna oturmuşlardı. Sırtlarını terör örgütüne dayamış bir siyasi partinin her ne kadar Türkiye yasalarına göre meşru da olsalar, etik olarak sosyolojik olarak bakanlık koltuğuna oturmaları kadar absürt bir şey olamazdı. Fakat anayasanın zorlamasıyla seçim hükümetinde 3 bakanlık HDP'ye düşüyordu. Levent Tüzel bakanlığı kabul etmediği için yerine bağımsız bakan atanmıştı."

"Türkiye'de her fırsatta bir kriz çıkarmak için çabalayan siyasi partiler var"

"Türkiye'de her fırsatta bir kriz çıkarmak için çabalayan siyasi partiler var ne yazık ki. Burada da bir kriz çıkarılmak istendi. Ve bunu Bakanlar Kurulu toplantısı sırasında yaparak, bir bakıma 2001 Şubat ayında MGK'da Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Başbakan Ecevit'in üzerine anayasa kitapçığı fırlatması gibi bir olay yapıp, Türkiye'de bir kaos oluşturacaklarını zannettiler. Ama kimse böyle bir kararı tınlamadı. Şimdi bir koalisyon kurulmuş değil. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'ta Bakanlar Kurulu toplantısının ardından bu ifadeyi kullandı. bu iki bakanın ayrılmasıyla o koalisyonda bozuluyor değil. Anayasanın zorlamasıyla o iki koltuk işgal edilmişti. İşgal ettikleri koltuklardan ayrıldılar."

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 

 

 

 

1
 // 1
sıkıcı ve yorucu gelmiştir çalışmak bunlara becerememislerdir her işte oldukları gibi......
23 Eylül 2015 12:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler