YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alper Tan: İncirlik Üssü, İslam Ordusu'nun merkezi haline getirilmelidir
İncirlik Üssü'nün bir an önce gayrimüslimlerden temizlenmesi gerektiğine vurgu yapan Alper Tan, buranın artık İslam Ordusu'nun da bir merkezi olması gerekliliğini vurguladı.
Alper Tan: İncirlik Üssü, İslam Ordusu'nun merkezi haline getirilmelidir
02 Ağustos 2016 / 08:23 Güncelleme: 02 Ağustos 2016 / 09:34

Kanal A'da yayınlanan Alper Tan'ın moderatörlüğünü yaptığı 'Sivil Düşünce' programının daimi konukları gazeteci-yazar Celal Kazdağlı ve Tamer Korkmaz 15 Temmuz darbe girişiminden sonra OHAL sürecini ve Avrupa'da bu durumun yansımalarına dair değerlendirmelerde bulundu.

İşte Alper Tan'ın değerlendirmelerden önemli satır başları:

FETÖ'CÜ KOMUTANLARIN RÜŞVET PAZARLIĞI!

Bir dostumuzla görüşme gerçekleştirdim. Resmi bir kurumda çalışıyor. Şahit olduğu bir örneği anlatıyor .Dehşet verici. Bu yönüyle de sadece ordunun değil bütün emniyet kurumlarının yapılanmasına ciddi bir şekilde bakmak lazım. 

Mesela alım satım komutanlığına birisi getiriliyor. Adam para saymayı dahi bilmiyor doğru düzgün. O işin erbabı değil. Muhasebeden anladığı yok. Ama o işin sorumluluğuna getiriliyor.

Diyor ki, askeri bir birlikten malzeme alınacak. Bir arkadaşı demiş ki, biz satalım size malzemeleri, %10 komisyonla. Sonra o birliğin komutanı geliyor. Diyelim domates alacaklar. Domates 5 liraysa diyor, siz bunu 10 liradan sayın biz size ödemeyi yaparız, geri kalan 5 TL'yi de bölüşürüz diyor. 

Dolayısıyla bu tür konularda da tedbir almak lazım. Asker, domatesle, patatesle, yemekle uğraşmasın. Kişiler bildiği işleri yapsın. 

Bizim askerimizin savaşmayı öğrenmesi lazım. Kıbrıs çıkarması var onu da elimizi yüzümüze bulaştırdık. Savaşan bir orduya ihtiyacımız var. Nerede savaşması gerekiyorsa savaşması lazım. 

Askerin darbe yapma planlarına dahi vaktinin olmaması ve görevini yapması gerekir.

Fakat bütün bunların yanında bir sorunumuz var. Biz bu kadar güzel adımlar atıp kışlaları kapatırken, Akıncı'yı olduğu gibi bırakırsak yanlış olur. İncirlik'ten bütün gayrimüslimlerin kovulup İslam Ordusu'nun merkezi haline getirilmesi çok güzel olur. 

BİZ 'NORMALLEŞMEYE' ÇALIŞIRKEN BAŞIMIZA DARBE GELDİ!

65. hükümetimiz iş başına geldiğinde Sayın Binali Yıldırım genel başkan seçildiği toplantıda 2 şey söyledi. Terörü bitireceğiz ve dostlarımızı çoğaltıp düşmanlarımızı azaltacağız. Bunun içini doldurmak için ne yaptık hükümet olarak. İsrail ile 'normalleştik' üstüne yetmedi. Mısır'la, Suriye'yle de 'normalleştik'. 

Bu bize yıllardır Batı'nın telkin ettiği bir şeydi. İsrail ile Rusya ile iyi geçinin. Esed'e sesinizi çıkarmayın, Irak'a karışmayın, diyorlardı. Sisi'nin de darbe yapmasına sesinizi çıkarmayın diyorlardı.

Biz böyle yapmasak bile yapacağımıza dair sözleri veriyorduk. Ne oldu başımıza 15 Temmuz darbesi geldi. 

İNCİRLİK KAPATILIP  İSLAM ORDUSUNUN MERKEZİ YAPILSIN 

Her konuda askerin kendine mahsus alanların olması halktan biraz da kopmasına da yol açıyor.  Askerin lojmanları, alışveriş merkezi, okulları, servisleri ayrı. Ortaokuldan sonra bir çocuk askeriyeye gittiği zaman halktan kopmuş oluyor. Dolayısıyla kendisini farklı bir yerde görebiliyor kimi zaman. Bu da aşılması gerekiyor. 

Hükümet OHAL'in ardından güzel adımlar attı. Cumhurbaşkanı da, başbakan da, FETÖ'cülerin bulunduğu kışlaları kapatma kararı aldı.

Askeri kışla taşınacak ve orası yeşil alana dönüştürelecek. Etimesgut kışlası da aynı şekilde. Bunlar çok güzel, anlamlı. 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

incirlik ve olaylar
 // dahya
kıbrıs harakatında bu sözde müttefik abd bize amborgo uygulamadı mı yahu ne çabuk unutdunuz bunu hep anın söyleyin kendinize vird edinin ve dedilerki bize yani tehdit etdiler 6. filoyu akdenize gönderecez dediler bunun üzerine ALLAH Rahmet etsim erbakan hoca gidiyor ozaman pilotlarımıza abd böyle diyor kamıkaze yapacaklar varmı diye soruyor ve o zaman kahraman pilotlarımız hepsi birden biz varız diyorlar ve oda abd ye karşı bir açıklama yaptı 6. filoyu akdenize gömeriz gönderirseniz demiş ti ş...
02 Ağustos 2016 Salı 23:35
 // Erhan Demir
İnşallah o da olacak sayın Alper Tan...
02 Ağustos 2016 22:55
 // sena
Kesinlikle umarim lafta kalmayip uygulamaya gecer Islam Ordusu kurduk ama bir karargah yok...
02 Ağustos 2016 17:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler