YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alper Tan: "İkiyüzlülüğünüzü yüzünüze vurmaya devam edeceğiz"
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Paris olayında bir tek Batı'nın değil CHP'nin ve Türk medyasının da ikiyüzlü olduğunu söyledi. Tan, "Batı'nın ikiyüzlülüğünü anlattığımız gibi sizin de ikiyüzlülüğünüzü yüzünüze vuracağız" dedi.
Alper Tan: "İkiyüzlülüğünüzü yüzünüze vurmaya devam edeceğiz"
17 Ocak 2015 / 10:39 Güncelleme: 17 Ocak 2015 / 10:44

Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan'ın moderatörlüğünü yaptığı 'Sivil Düşünce' programında, Celal Kazdağlı ve Tamer Korkmaz gündemi değerlendirdi.

Programın gündemini Paris saldırısının yansımaları, CHP, Kemal Kılıçdaroğlu ve İki yüzlü Türk medyası vardı.

Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan'ın konuşmasında öne çıkan kesimler şöyle:

"Bu Paris olayları olduktan sonra,  Müslüman dünyada özellikle Türkiye'de bir kesim savunma refleksine girdi. Aman etmeyin yapmayın bu çok vahşi bir şey biz bunları tasvip etmiyoruz. Müslümanlıkta böyle bir şey yok biz yapmadık. Hatta onlar Müslüman değil gibi bir pozisyona girdiler. Halbuki ölenler Fransız'dı öldüren Fransız vatandaşıydı. Olay Paris'te gerçekleşti. Dolayısıyla bizi ilgilendiren doğrudan bir taraf yoktu. Savunma psikolojisine girmemize gerek bir tarafta yoktu. Biz bunu başından beri bizimle alakalı olmadığını ve hesabının batılılar tarafından verilmesi gerektiğini söyledik. Batının bunun muhasebesini yapması gerekirken bizim yapmamız doğru değildi. Bu gerçekçi değildi ve Batının kendi günahlarını görmesini engelledi."

"Ne oldu da Fransa'nın Paris'in romantik ortamında bu iki genç ne oldu da saldırgan oldular. Bu çocuklar Paris'te yetiştiler. Yemen ve Afganistan'a sonrada gittiler."

Batı iki yüzlü olmaya devam ediyor

"13 sene önce bir tek El-Kaide'den bahsediliyordu. Şimdi Nusraa var IŞİD var... Şimdi 15 noktadan bahsediyorlar. Eski Fransa Başbakanı Dominique de Villepin'in bu konuya ilişkin tespitleri çarpıcı bu tespitleri Türkiye'de hiç bir akademisyen, siyasetçi ve basın kuruluşundan görmedik. Aynı şekilde Papa Francis'te bu yönde önemli bir değerlendirme yaptı. Biz İslam dünyasından böyle değerlendirmeler beklerken ne yazık ki kuzuların sessizliği yaşandı. Ben İslam dünyasının Rupert Murdoch tepksine bürünmesini buradan kınıyorum."

"Batılılar aslında Müslümanları sevdikleri için değil kendi ülkelerini sevdikleri için bu eleştiriyi yapıyorlar.Daha fazla zarar görmemek için yapıyorlar. Bunlar kendilerini kurtarmaya çalışıyorlar. Aslında baştan beri söylüyoruz. Rüzgar eken fırtına biçer."

"Bir de şu var bakın batının yüzsüzlüğünü göstermesi açısından çok çarpıcı bir örnek... 1990 yılına kadar dünyada iki kutuplu bir düzen vardı ABD ve Sovyetler olmak üzere, Afgan Müslümanlar Sovyet işgaline karşı onlarla savaştı. El-Kaide'de Afganlarla birlikte Sovyetlerle savaşıyordu. Amerika için o zaman El-Kaide neydi? Mücahitti. Türkiye'de o günkü gazetelere bakın, Afgan mücahitler yazar. El-Kaide Sovyetlerle savaşırken mücahit, Amerika ile savaşmaya başladığında ise küresel terörist oldu. Yani Batı'nın standartlarını buradan anlamak lazım."

"İçimizdeki çifte standartlılar"

"Sadece onlar değil, Bizim "Ülker'in" tırnak içinde söylüyorum. Bizim Ülker grubunun şiddetli bir şekilde desteklediği Cumhuriyet Gazetesi'nden bahsediyoruz. Ülker'in altını birkaç defa çiziyorum. Yani Müslümanları sömürüp, paraları gidip boş çerçeveye veren, gidip İslam'a hakaret eden Cumhuriyet Gazetesine veren Ülker grubunu da dahil etmek lazım."

Basın özgürlüğünden bahsediliyorsa Kanal A'yı neden yasaklatmak istediniz?

"CHP hangi fikir özgürlüğünden bahsediyor?... Hangi basın özgürlüğünden bahsediyor? Sürekli olarak Kemal Kılıçdaroğlu, hükümetin çok sayıda gazeteciyi ceza evine soktuğundan bahsediyor. Peki o zaman beni neden mahkemeye verdi. İki sene önce bir yazımda eleştirdiğim için hem kurum olarak yani CHP olarak hem de bireysel olarak verdi. Hem ceza davası açtılar hem tazminat davası açtılar. Sadece tazminat olsa anlarım. Yani bu gazeteci cezaevine sokulsun diyor. Bunu yaparken ne diyordu Kemal Kılıçdaroğlu gazeteciler hapiste diyordu"

"Bu tam benimle ilgili şikayet ettikleri günlerde, Sayın Kılıçdaroğlu sağ olsunlar bize bir programa gelmişlerdi. O zaman daha sonra rahmetli olan danışmanı hatırlattı. Dedi ki, "Alper Bey'i şikayet etmişiz Kemal Bey, Sayın Genel Başkanım" dedi. Kılıçdaroğlu, "Ha öyle mi haberim yoktu falan" dedi. Yalan söylüyor bal gibi haberi vardı. Gözümün içine bakarak yalan söylüyor. Sadece bu değil 14 Aralık'ta paralel medyayı ve Fransa'yı desteklediniz? Peki biz ne oluyoruz bu ülkenin gazeteciler medya mensupları... 3 Ay önce siz RTÜK'te ki üyeleriniz vasıtasıyla Kanal A'nın lisansının iptal edilmesi için kampanya başlattınız. Otobüslere taraftarlarınızı ve yandaşlarınızı toplayıp RTÜK'ü basmaya kalktınız. RTÜK Üyelerine baskıda bulundunuz. TBMM'de komisyonlarda, Genel Kurul'da Kanal A'nın yasaklanması için elinizden geleni yaptınız."

"Şimdi de basın özgürlüğü fikir özgürlüğü adı altında Fransa'da İslam'a hakaret eden gazetecileri savunmaya çalışıyorsunuz. Batının iki yüzlülüğünü vurduğumuz gibi Türkiye'de ki iki yüzlülerinde yüzüne vurmaya devam edeceğiz."

"Kılıçdaroğlu, terörün panzehiri laikliktir diyor. Bu 7 Ocak'ta ki saldırı Ankara'da mı oldu, Arabistan'da Riyad'ta mı oldu. Paris'te oldu. Laikliğin doğduğu yerde oldu. Saldırıyı yapanlar Fransız vatandaşlarıdır. Ölenler Fransız vatandaşlarıdır."

"CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu, Peygambere hakaret eden Charlie Hebdo ve Cumhuriyet'in yayınlarını destekledi. Ben anlamıyorum nüfusu %98 Müslüman olan bir ülkede, Kılıçdaroğlu Fransızlardan mı oy almayı düşünüyor?"

Mustafa yerine Musti mi deseydik?

"Prof.Dr. Atilla Yayla 2006 yılında katıldığı bir panelde. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk demek yerine bu adam dediği için tefe konuldu. Hürriyetçi Hürriyet Gazetesi ve Cumhuriyet eleştirdi. Atilla Yayla 'B adam' dediği için kutsal lidere hakaret ediliyor diye eleştirmişlerdi. Hatta yine Can Dündar 'Mustafa' diye bir belgesel çekti ona da neden Mustafa dedin dediler ve eleştirdiler. Adamın adı Mustafa zaten ne diyelim  Musti mi deseydik? Burada da Atilla Yayla Mustafa Kemal'e 'Bu adam' diye hitap ediyor. Ne deseydi 'Adam değil' mi deseydi? Aynı şeyi Ahmet Kaya için yaptılar. Şivan Perwer'in şu an yaptığını o dönemde Ahmet Kaya yapabilirdi. Onu yurt dışına kaçırdılar. Yine Ermenistan-Türkiye ilişkilerinde önemli olan ve iki tarafı da eleştirebilen Hrant Dink'i öldürdüler."

 

 

KANALAHABER / ÖZEL İÇERİK

10:11
 // sevko
İste basin iste alper tan iste yazar iste adam iste gercek musluman iste gercek vatan sever...
18 Ocak 2015 10:11
ADAMSIN
 // ERSİN
ÜSTAT ADAMSIN BE...
17 Ocak 2015 Cumartesi 09:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler