YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alper Tan, "ABD masumları öldürecek" demişti
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, bugüne kadar IŞİD ile ilgili değerlendirmelerinde kimsenin göremediğini gördü, ezber bozan açıklamalar yaptı.
Alper Tan, "ABD masumları öldürecek" demişti
27 Eylül 2014 / 10:00 Güncelleme: 27 Eylül 2014 / 12:02

Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, IŞİD dünya gündemine 'terörist' sıfatıyla oturduğu günden bu yana, ezber bozan açıklamaları ile kamuoyunun dikkatini çekti.

IŞİD'in eylemlerini ve katliamlarını asla desteklemediklerini, bunun insan haklarına karşı bir tavır olduğunu belirten Tan, IŞİD'den önce Ortadoğu'yu tehdit eden İsrail unsurunun daha tehlikeli olduğunu ifade etti.

Ortadoğu'da yapılan kamuoyu yoklamasında en tehlikeli devlet İsrail olarak görülürken, Türkiye'nin listede yer almadığına ve IŞİD'in İsrail'den sonra geldiğine dikkat çeken Tan, IŞİD'e gelene kadar daha büyük vahşetleri yapan İsrail'in tehlikesinin varlığını hatırlattı.

Bugün yaşanan olayları Alper Tan günler öncesinden yazmıştı. İşte Tan'ın önceki günlerde verdiği çarpıcı bilgiler:

"ABD, masumları öldürüp 'Yanlışlık oldu' diyecek"

IŞİD'in aylardır yaptığı katliamlara karşı sessizliğini itina ile bozmayan Batı dünyası için Tan; "Ne oldu da IŞİD sizin için tehlikeli hale geldi? Dikkat edin IŞİD'den en çok rahatsız olan kim? Amerika. Sırf buradan bile amaç belli oluyor. IŞİD ne zaman Hristiyanlara zarar verdi işte o zaman Amerika ve diğer batı ülkeler ayağa kalktı" dedi.

Uluslararası örgüt ve devletlerin, İsrail'in Gazze'ye yönelik insanlık dışı saldırılarını görmezden geldiklerini hatırlatan Tan; "Filistin'de birçok masum sivil ve çocuk öldürülürken susanlar şimdi ne oldu da harekete geçtiler?" Amerika IŞİD diye Irak'a girer, ama orada masumları öldürür, Türkmenleri öldürür, Esed'in güçlerini, başka örgütleri vurur, sonra da; "Yanlışlık oldu!" der.

"IŞİD Batı'ya karşı ortaya çıkan bir örgüttür"

Uluslararası terör örgütlerinin çıkışlarının hepsinde sosyolojik nedenlerin bulunduğunu belirten Tan; "IŞİD'in doğmasının nedeni var. Ortaçağ'dan itibaren, İslamiyet dünyası altın çağını bitirdi ve dünya batı merkezli bir dünya oldu. IŞİD tamamen batıya karşı tavır koyan bir yapıdır" dedi.

"Biz bu koalisyona güvenmiyoruz"

Başından beri Türkiye'nin, IŞİD ile mücadele konusunda herhangi bir koalisyonda yer almaması gerektiğini belirten Tan konuyla ilgili olarak; "Biz bu koalisyona güvenmiyoruz. Yarın öbür gün Türkmenlere, Kürtlere saldırırlar sonra da 'Yanlışlık yapmışız' deyip işin içinden çıkarlar. Çünkü Pakistan'da, Afganistan'da düğün evlerini vurdular, okulları, piknik yapan insanları vurdular. Aynısını burada da yaparlar diye bas bas bağırıyoruz. Bugün işte 110 Irak askerini öldürdüler. Şimdi Allah korusun bir an için bu koalisyonun içerisine Türkiye'nin de dahil olduğunu düşünün o 110 Irak askerini öldüren koalisyon üyelerinden birini de biz öldürmüş olacağız" dedi.

Alper Tan'ın IŞİD'le ilgili ezber bozan yorum ve analizleri:

TÜRKİYE - SURİYE SINIRINDA NELER YAŞANIYOR?

ALPER TAN: ASIL TERÖRİST ABD'DİR

"BU BİR HAÇLI SEFERİDİR"

BÖLGEDE 100 MİLYON REHİNEMİZ DAHA VAR

IŞİD KATİLSE ABD VE İSRAİL NEDİR?

TÜRKİYE AMERİKAN DOSTU DEĞİL

 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler