YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alper Tan: 15 Temmuz darbe girişiminde ABD'nin parmağı var!
Daha önceki darbeler gibi 15 Temmuz darbe girişiminin de arkasında ABD olduğunu belirten Alper Tan, haberler ve ABD cephesinden ifadelerle bu iddiaları kanıtladı.
Alper Tan: 15 Temmuz darbe girişiminde ABD'nin parmağı var!
26 Temmuz 2016 / 05:00 Güncelleme: 26 Temmuz 2016 / 03:12

Kanal A'da yayınlanan Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan'ın moderatörlüğünü yaptığı, gazeteci yazar Celal Kazdağlı ve Tamer Korkmaz'ın daimi konuk olduğu programda bu hafta darbe girişiminin arkasındaki güçler ve Türkiye'de darbeye karşı tüm liderlerin ortak bir duruş sergilemesiyle ilgili değerlendirmeler yapıldı. 

İşte Alper Tan'ın değerlendirmelerinden önemli satırbaşları:

İŞTE DARBEDE ABD PARMAĞI OLDUĞUNUN YALNIZCA BİRKAÇ KANITI

d2.png

Bu haberde görüyoruz ki İncirlik'ten kalkan kargo ve savaş uçaklarıyla YPG/PKK destekleniyor. Orada desteklenen PKK, bazıları IŞİD görüntüsüyle, bazıları PKK görüntüsüyle Türkiye'ye saldırıyor ve faaliyet gösteriyor. 

d3.png
d4.png

Bu haberler de darbe girişiminde ABD'nin desteğinin olduğunu kanıtlar nitelikte. 

d5.png

İki ülke müttefikse (?) böyle ifadeler kullanılmaz. Demek ki bu kadar işin içindeler. Darbeyi yaptıklarını kabul ediyorlar. 

d7.png

Açıkça görüyoruz ki bu darbe girişiminin ardında FETÖ var. Gezi, 17 Aralık tutmayınca bu defa savcı Baharara diye bir adam ortaya çıktı.

Türkiye'de FETÖ'cüler yolsuzluğun hesabını soramayınca kahraman ABD'li savcı işi eline aldı ve ilk elden savunmaya başladı. 

Ne çıktı bu darbe girişimiyle birlikte? ABD'li savcıya sözde kumpas belgelerini FETÖ'cülerin verdiğini söylemiştik. Şimdi bu da ortaya çıktı. 

Dolayısıyla ABD bu darbenin göbeğinde yer aldığı aşikar ve ortada. 

TÜRKİYE ABD'YE BOMBALI SALDIRI YAPMA HAKKINA SAHİPTİR

11 Eylül saldırılarından sonra Afganistan, Irak ve Ortadoğu'daki tutukları koydukları Guantanamo'nun (ABD'de bir tutukevi) askeri savcısı, 'Nasıl ki, Usame bin Ladin'i barındırdığı için, ABD Pakistan'da bir noktada İHA'larla bombalı saldırı yaptıysa, Türkiye'nin de Fethullah Gülen ABD'de barındırıldığı için buraya saldırı yapma hakkı var' dedi. 

Şimdi bunu söylemek başka bir şey, bu saldırıyı Türkiye'nin yapıp yapamayacağını konuşmak farklı bir şey. ABD güçlü bir devlet olduğu için siyaset bunu göze alamayabilir. Ama bunu en azından söyleyebilmek lazımdır. 

KÜLLİYE'DE BÜTÜN LİDERLERİN TEK KAREDE OLMASI BİLE ÖNEMLİ

d1-006.jpg

Külliye'deki buluşmada çekilen bu fotoğraf karesi, onların bir arada oturması bile önemli. 

İçeride ne konuştukları da önemli ama bir karede hepsinin olması çok önemli.

7 Haziran'dan sonra koalisyon görüşmeleri sürerken aslında AK Parti'yle CHP arasında gerilim çok yükselmişti. Koalisyon görüşmeleriyle bu gerilim ılımlı bir havaya bırakmıştı yerini. 

Şimdi orada başlayan diyalog sürecinin darbe girişiminin ardından ortak paydada buluşarak genişletilmesi anlamlı oldu. 

DEMOKRASİ ŞEHİDİ YANLIŞ BİR KULLANIM!

15 Temmuz'la birlikte bir şey geliştirildi. Eskiden basın şehidi denilirdi. Şimdi de demokrasi şehidi terimi üretildi. Demokrasiye sahip çıkarak hayatını kaybeden vatandaşlar için bu terim kullanıldı. 

Bu çok tehlikeli ve itikadi açıdan yanlış. Şehitlik demokrasi için yapılmaz. Din, İslam ve vatan uğruna can verilmeye verilen bir isimdir. Demokrasi, basın, görev şehidi gibi ifade etmenin bir anlamı yok.

MEYDANLARDA FETÖ KADAR ABD KARŞITI SLOGANLAR DA ATILMALI

Şu sıralarda da değişik şehirlerde eylemler devam ediyor. 

Buraya baktığımızda daha çok FETÖ üzerinde duruluyor doğal olarak. Ama onun dışında AK Parti karşıtları, NATO'da bunun içindeler. Neden tepkiyi hep FETÖ'ye indirgiriyoruz diye sormak gerekir? ABD'yi bu işin içine almak ve meydanlarda vurgulamak gerekir.

Başbakan Binali Yıldırım'ın ve açıklama yapanlar, bu darbe girişimiyle ilgili ABD başta olmak üzere düşmanların bilgisi olduğuna dair konuşuyorlar. 

Bilginin de ötesinde, 'Bu darbe ABD'nin işi. ABD darbeyi yaptırtıyor' şeklinde açıkça söylemek gerekir. Müttefik olmak açısından düşünmemek, daha sert ve acıtacak cümlelere ihtiyaç var. 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

 

Etiketler:
TÜRKİYE NATO DA OLDUĞU SÜRECE
 // CEM
Türk ordusu aynı zamanda tam ve kayıtsız olarak NATO nun emrindedir.Bu ise başta ABD nin Türk ordusunu 1950 lerden beri istediği gibi kendi çıkarları doğrultusunda dizayn etmesine yol açtı ve de hala etmekte.Bu işe bir son vermek için bazı birimlerin nato dan bağımsız olması gerekir.Bunu Türk milletinin emrinde olan vatansever subaylarımız iyi bilmekte...
26 Temmuz 2016 Salı 12:59
DOLAR YİNE KARARTILMIŞ
 // Nezir
Asıl darbe değil, olsa olsa yine girişim olabilir, onunda akıbeti bellidir. Darbecilerin arkasında, melun deccal, onun karşısında ise Allah'ın salih kulları vardır, bu duruma göre deccal avanesi yine kaybeder. 1 dolar haberi yine sanki üstü karartıldı. Kardeşim bize gösterilen yüzü değilde arkası çevrildiğinde melun deccalin pramit üzerindeki deccalin sembolu olan tek gözü ve altında MDCCL (mesihdeccal) işareti Yüce Peygamberimizin 14 asır evvel bildirdiği üzere ortaya çıkacaktır....
26 Temmuz 2016 Salı 08:49
 // Rasim DUMAN
İngiliz Milletler Cemiyeti icinde İNGİLTERE "baba" hukmundedir, "lider" devlettir. Digerleri de "evlat" hukmundedir. Dunyanin herhangibir noktasinda ne cesit, cap ve mahiyette operasyon yapilacagina, İNGİLTERE karar verir, ABD icra eder, KANADA,AVUSTRALYA ve YENİ ZELLANDA basta olmak uzere, diger 30 kusur devlet te, bu ise lojistik destek verir. TURKİYE'deki darbe tesebbusunu iste bu "Ser Cephesi"nin kotardigundan hickimsenin suphesi yok....
26 Temmuz 2016 07:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler