YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alparslan Kuytul dalga konusu oldu
Alparslan Kuytul Türkiye'nin Rus uçağını düşürdükten sonra yaptığı yorumla dalga konusu oldu. Kuytul önce, "Haydi Rusya uçağını vursana, vur da görelim" derken sonra "Ben uçağı düşürümezsin mi demek istedim. Uçağı düşürmekte ne var" dedi.
Alparslan Kuytul dalga konusu oldu
04 Aralık 2015 / 14:05 Güncelleme: 04 Aralık 2015 / 15:44

Geçtiğimiz senelerde Esed rejimine ait helikopterin Türkiye tarafından vurulmasından sonra konuşan  Alparslan Kuytul, Türkiye'nin Rus uçaklarını vuramayacağını iddia etmişti.

Kuytul o zaman, "Türkiye Suriye'nin bir helikopterini düşürdü. Ruslar Suriye'nin ucuna bizim dibimize geliyor. Bunların hepsi Türkiye'ye meydan okumaktır. Haydi Rusya uçağını vursana, vur da görelim. Kabadayılıkla olmaz bu işler. Senin karşında Rusya var" demişti.

Türkmenleri vuran Rus uçağının Türk jetleri tarafından düşürülmesinden sonra ise Kuytul'un ne diyeceği merak konusuydu. Kuytul bu sefer de ağız değiştirerek şunlar söyledi: 

"Ben uçağı düşürümezsin mi demek istedim. Uçağı düşürmekte ne var. Zaten uçak uçağı düşürür. Adam oradan geçerken sen buradan atmışsın düşürmüşsün, bundan kolay ne var! Rus uçağı belki bir an girip çıkmış olabilir Türkiye topraklarına. Neden sukunetle davranamadın, silah sıktın, uçağı devirdin?

PKK'YA KARŞI YAPILAN OPERASYONLARA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Daha önce Suriye ile ilgili açıklamalarında yaptığı yorumlar sebebiyle birçok kez tepki alan Kuytul,  Suruç saldırısı ve sonrasında gelişen olaylar hakkında yaptığı konuşma ile de büyük tepki çekmişti.

Kuytul konuşmasında, " Bu kadar büyük operasyon yapılacak PKK büyük bir eylem yaptı mı on 1 hafta 10 gün içerisinde? Dağlar bombalanana kadar asker polis ölmüyordu. Dağlar bombalanmaya başlayınca, onlar da misillemeye başladı. Yine her gün şehit haberleri gelmeye başladı. Diyelim ki 2 polis yatağında öldürüldü, sende git onlardan 2 tane değil 10 tane öldür, neden Kandil dağlarını bombalıyorsun.” demişti. 
 

 

 // kerem
hoca isen lafını çevirmeyeceksin gözle görünüyor lafı çvirmeye çalıştığı daha bunu mu savunacaksınız?...
23 Ocak 2016 15:53
 // kadir
Gercekleri anlatan hocalar daima kinanirlar...
30 Aralık 2015 14:26
 // Tarafsız
Sonuçta hoca Peygamber değil bi konu Hakkı'nda analiz yapıyor yanılmış olabilir. Aşağılamamak lazım. İnsan beşer şaşar. Hatasız kulmu var?...
14 Aralık 2015 04:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler