YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alparslan Aslan'ın babasından çarpıcı sözler
Arslan'ın babası: Bu işin içinde Ergenekon var
Alparslan Aslan'ın babasından çarpıcı sözler
24 Ağustos 2009 / 17:31 Güncelleme: 24 Ağustos 2009 / 00:00

Danıştay davası sanıklarından Alparslan Aslan'ın anne ve babası, izleyici olarak geldikleri mahkeme salonu çıkışında basın mensuplarına açıklama yaptı.


 Baba İdris Aslan, "Bu olayların içinde Ergenekon var." dedi. Kemal Alemdaroğlu'nun, "Bu katillerle yargılanmak idamdan daha ağır ceza" şeklindeki açıklamasını eleştiren baba Aslan, "Alparslan ile Kemal Alemdaroğlu'nu yan yana koyun, birinden nur akar birinden kir. Türkiye'de profesörlük yapmış birinin bunu söylemesini doğru bulmuyorum. Yazıklar olsun." ifadelerini kullandı.


Ergenekon davasıyla birleştirilen Danıştay saldırısı davası zanlısı Alparslan Aslan'ın duruşmayı ziyarete gelen ailesi, mahkeme salonu önünde açıklama yaptı. Sadece kimlik tespiti sırasında mahkeme salonuna giren Alparslan Aslan, daha sonra salondan ayrıldığı için ailesi tarafından görülemedi. Bunun üzerine babası İdris, anne Hatice ve kız kardeşi Hilal Aslan, saat 14.00 sıralarında mahkeme salonundan ayrıldı. Çıkışta baba İdris Aslan ile anne Hatice Aslan, basın mensuplarının sorularını cevapladı.


Bir süre İstanbul'da kalacaklarını belirten baba İdris Aslan, oğlunun Ergenekon örgütü tarafından kullanılmış olabileceğini söyledi. 4 yıldır Danıştay davasını takip ettiklerini belirten baba Aslan, oğlu ile en son 21 Nisan 2008'de Ankara Sincan F Tipi Cezaevi'nde görüştüklerini belirtti. 17 aydır da ziyaretine gittikleri Alparslan Aslan'ın kendileriyle görüşmediğini belirten Aslan, 3 Ağustos'taki duruşmadan beri oğullarının sağlık durumunu iyi görmediklerini dile getirdi.


Aslan'ın Danıştay saldırısı olduktan sonra devamlı sağlık sorunu yaşadığını savunan baba Aslan, oğlunun hastaneye götürülmesi için devamlı dilekçe verdiğini söyledi. Danıştay saldırısını kasteden baba Aslan, "Bu işin içinde Ergenekon'un parmağı var diye düşünüyorum. Acaba ilaç mı verildi? Zihin yönlendirmesi diye de bir şey var. Hüseyin Görüm, 'Alparslan Aslan geceleri fabrikada kalıyordu' dedi. Orada Alparslan'a bir operasyon mu yapıldı?" şeklinde konuştu. Oğlunun sağlığının çok kötü olduğunu ifade eden Aslan, " Belki söyleyemediği şeyler var. Alparslan Ankara'daki dava sırasında kimseye bağlantılı olmadığını söyledi. O belki bunun farkında değildi." diye konuştu.


Baba Aslan, Ergenekon davası sanıklarından Kemal Alemdaroğlu'nun Danıştay davası ile Ergenekon davasının birleştirilmesine ilişkin, "Bu katillerle yargılanmak idamdan daha ağır ceza" şeklindeki açıklamasını eleştirdi. Aslan, "Alparslan ile Kemal Alemdaroğlu'nu yan yana koyun, birinden nur akar birinden kir. Türkiye'de profesörlük yapmış birinin bunu söylemesini doğru bulmuyorum. Yazıklar olsun." ifadelerini kullandı.


İdris Aslan, oğlunun sağlık sorunu olduğunu tekrarlayarak, " Alparslan'ın doktora gitmesi lazım, Ergenekon sanıkları devamlı hastaneye gidiyor ancak benim oğlum 4 yıldır hastaneye götürülmüyor. Türkçe söyledim anlamadılar, son günlerde açılıma uygun olarak Kürtçe mi söyleyeyim? ya da Kırmançi de söyleyeyim." dedi.


Anne Hatice Aslan ise, Alparslan Aslan'ın hastaneye götürülmemesini eleştirdi. Anne Aslan gazetecilere, "Gençlerin yarısını öldürüyorlar, yarısını da cezaevine kapatıyorlar. Yüreğim yanıyor, çocuğumu diri diri istiyorum. Kendimi gazla yakarım." diye bağırdı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler