YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alp Gürkan hakkındaki yakalama kararına ret
Soma'daki maden faciasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında savcılığın Soma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gürkan hakkında yakalama kararı çıkarılmasını talep ettiği ancak bu talebin mahkemece reddedildiği öğrenildi.
Alp Gürkan hakkındaki yakalama kararına ret
21 Mayıs 2014 / 12:41 Güncelleme: 21 Mayıs 2014 / 12:46

Akhisar Cumhuriyet Başvaclığınca yürütülen soruşturmada, delillerin toplanmasına devam ediliyor.

Bilirkişi ön raporu doğrultusunda ilk aşamada 39 şüphelinin belirlendiği ve 3 kişinin olayda vefat etmesi nedeniyle 36 kişinin gözaltına alındığı ve bunlardan 8'inin mahkemece tutuklandığı soruşturmada, Akhisar Cumhuriyet Savcılığının Soma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gürkan hakkında da yakalama kararı çıkarılması için nöbetçi mahkemeye başvurduğu ancak mahkemenin bilirkişi ön raporunda, "Gürkan'ın kusurlu olduğunu gösterir bilgi yer almadığı" gerekçesiyle bu talebi reddettiği öğrenildi.

Soruşturmada bugüne kadar gözaltına alınan 36 şüpheliden 8'i tutuklanmış, 9'u hakkında adli kontrol kararı verilmiş, 11'i savcılıkça, 8'i ise mahkemece serbest bırakılmıştı.

Bu arada bazı işçiler ve yakınları tarafından Soma Adliye binası önünde başlatılan oturma eylemi bugün de sürdürüldü.

12:54
 // CÜBBELİ ZEVAT İŞ BAŞINDA
Bu katil zanlısını hiç olmadığı kadar savunacaklar. Doğan medyası, ulusalcılar, paralelciler... Korumak için ellerinden geleni yapacaklar....
21 Mayıs 2014 12:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler