YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Almanya'ya sığınan iki generalin kim olduğu ortaya çıktı
En son Almanya'ya sığınan darbeci iki hainin NATO’da görevli tuğgeneral Mehmet Yalınalp ve Tuğgeneral Numan Yediyıldız olduğu öğrenildi. Hala yurt dışında firari durumda bulunan 8 general var
Almanya'ya sığınan iki generalin kim olduğu ortaya çıktı
19 Mayıs 2017 / 09:16 Güncelleme: 19 Mayıs 2017 / 09:25

Almanya'dan sığınma isteyen iki general dahil yurt dışında firari durumda olan 8 general ve amiral bulunuyor. Firarilerin önemli kesiminin AB üyesi ülkelerde olduğunu değerlendiriyor.

Alt düzey rütbeli de 260’tan fazla askerin firari olduğu öğrenildi. Türk yetkililer, firarilerin önemli kesiminin AB üyesi ülkelerde olduğunu değerlendiriyor.

Türkiye’nin ısrarına rağmen AB üyesi ülkelerin ilgili makamlarının Ankara’ya açık ve aydınlatıcı bilgi vermediği, bazı ülkelerin Türkiye’nin taleplerini işleme koymadığı öne sürüldü.

Sağlıklı bilgi akışı olmadığı ve Schengen üyesi ülkeler arasında pasaportsuz seyahat edilebildiği için kimin hangi ülkede olduğunun tespitinde zorluk yaşandığı vurgulandı.

FETÖ’nün ABD ve birçok Avrupa ülkesi bürokrasisinde hâlâ etkinliği olduğu için kimin sığınma talebinde bulunduğu veya sığınma taleplerinin hangilerinin kabul edildiğine dair sağlıklı bir bilgi yok.

YALINALP VE YEDİYILDIZ MI?

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre yetkililer, Almanya’ya sığınanlardan birinin daha önce ABD’de ortaya çıkan NATO’da görevli tuğgeneral Mehmet Yalınalp olduğunu değerlendiriyor.

Yalınalp’in Almanya’ya iltica başvurusu yapıp, kabul edileceğine dair mesaj aldıktan sonra Frankfurt’a gitmiş olabileceği de düşünülüyor.

Diğer generalin de Güneydoğu Avrupa Tugayı’nda (SEEBRİG) görevli ve bir süre Yunanistan’da olduğu bilgisi alınan tuğgeneral Numan Yediyıldız olabileceği belirtiliyor.

Bir yetkili, “Almanya’da, Yunanistan’da çok sayıdalar. İspanya’da da olduklarına dair bazı istihbarat bilgilerimiz var” dedi.

sayısını bilmiyoruz ne demek.
 // hursit dilaver
yani kaç generalimizin yurtdışında ya da almanyada olduğu hakkında bir sayımız yok.basit.ülkede 150 tane varsa,toplam sayıdan bunu çıkarın dışardaki kaçak sayısı meydana çıkar. buradan görevli subaylarımızı düşün size net kaçak sayısını verir.benim gibi ipdidai mezunu cehl-i mürekkep bile bunu bilir yahu.havuz problemi gibi işte.bunların da incirlikten,tarkimin eski hangarından,konsolosluklardan kalkıp incirliğe giden helikopterlerle kaçmış olabilir yani afbuyrun, benim akıl bu kadara yetiyor....
19 Mayıs 2017 Cuma 14:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler