YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Almanya'da kundaklama süphesi
Almanya'da kundaklama şüphesi: 3 Türk çocuk yanarak can verdi...
Almanya'da kundaklama süphesi
03 Ağustos 2012 / 12:58 Güncelleme: 03 Ağustos 2012 / 12:59
Almanya'nın Dortmund kentindeki bir ev yangınında 3 Türk çocuk hayatını kaybetti. Polis ve savcılık, çocukların babalarının bakım altında tutulduğunu ifade etti, ancak annenin nerede olduğu konusunda bir açıklama yapmadı. Evin aileden biri tarafından kundaklandığından şüphe ediliyor.

Dortmund polis sözcüsü Peter Schulz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yangında 4 yaşındaki bir erkek çocuk ile 12 yaşındaki ablasının ölü olarak bulunduğunu, 10 yaşındaki diğer bir Türk çocuğun da, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiğini belirtti.

Schulz, çok katlı bir binanın giriş katındaki evde meydana gelen yangının kundaklama sonucunda ortaya çıktığının tahmin edildiğini kaydederek, bu konuda ayrıntılı açıklamanın gün içinde yapılacağını kaydetti.

Polis ve savcılık, çocukların babalarının bakım altında tutulduğunu ifade etti, ancak annenin nerede olduğu konusunda bir açıklama yapmadı.

Kundaklama olayının ailevi sebeplerden kaynaklandığı tahmin ediliyor. Ailenin daha önce de aynı binanın üst katında oturduğu ve burada da o dönemde bir yangının meydana geldiği belirtildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler