YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alman siyasetçiden demokrasi nöbetine destek
Bağcılar’da demokrasi nöbetine katılan Almanya’nın Hamm Büyükşehir Belediyesi Uyum Dairesi Başkanı Wolfgang Müller, “Yenikapı’ya gittim. Orada 5 milyon insan vardı. Tüm dünya Türklerin büyüklüğünü ve gücünü gördü” dedi.
Alman siyasetçiden demokrasi nöbetine destek
11 Ağustos 2016 / 00:45 Güncelleme: 11 Ağustos 2016 / 10:08

İstanbul’un Bağcılar ilçesindeki demokrasi nöbeti devam ediyor. On binlerce kişi meydanı boş bırakmıyor. AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli de Bağcılar’daki nöbete katılanlardan.

7’sinden 70’e tüm milletin FETÖ’nün üniformalı teröristlerine karşı mücadele verdiğini belirten Benli, nöbete katılan herkesin, “Tek başıma kalsam bile meydanı boş bırakmam” diyerek mermilere, tanklara, F16’lara göğüs gerdiğini anlattı. Hain saldırı sırasında 240 şehit verildiğini hatırlatan Benli, batının iki yüzlü tutumunu da eleştirdi.

FRANSA’YA SESSİZ KALDILAR

Batılı ülkelerin, Türkiye’nin darbe girişimi sonrası 3 ay süreli Olağanüstü Hal kararı almasını bahane ederek eleştiride bulunduklarını hatırlatan Benli, Fransa’nın OHAL uygulamasını 6 ay daha uzatmasına da sessiz kaldıklarına dikkati çekti. 

Türk milletinin siyaset tarihinde hiçbir millete nasip olmayacak bir zafer kazandığını belirten Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da “Başkomutanımız ile birlikte milletçe güzel bir zafer tablosu ortaya koyduk. Bu tablonun mimarı sizlersiniz” dedi.

TELEVİZYONDA İZLERKEN GURUR DUYDUM

Demokrasi nöbetine, Almanya’dan konuklar da destek verdi.

Bağcılarlıları selamlayan Almanya’nın Hamm Büyükşehir Belediyesi Uyum Dairesi Başkanı Wolfgang Müller, Hamm Büyükşehir Belediye Başkanı Thomas Hunsteger Petermann’ın selamını iletti.

Kardeş şehir Bağcılar’da olmaktan mutlu olduğunu belirten Müller, 15 Temmuz gecesini televizyondan izlerken tanklara, uçaklara, mermilere karşı kahramanca mücadele veren herkesle gurur duyduğunu anlattı.

Yenikapı’daki dev mitinge katıldığını da anlatan Müller, “Yenikapı’ya gittim. Orada 5 milyon insan vardı. Tüm dünya Türklerin büyüklüğünü ve gücünü gördü” diye konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler