YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alman liderden Türkiye'ye büyük övgü
Alman liderden Türkiye'ye büyük övgü
28 Nisan 2014 06:58
Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, Kahramanmaraş'taki Alman Patriot Birliği'ni ziyaret etti. Gauck, bataryalardan birini inceleyip, Alman askerlerle sohbet etti. Gauck, ayrıca moral konuşması yaptığı askerlerle beraber yemek yedi.

Kahramanmaraş'ta Suriyelilerin barındığı çadır kenti ziyaret eden Gauck, çadır kentte yürüyerek gezdi. Gauck, selfie fotoğrafı çektirdiği öğrencilerle yakından ilgilendi. Gauck, Almanya'dan, Türk Devleti'nin ve Türklerin Suriyeli mülteciler için gösterdiği çaba ve gayreti hayranlıkla izlediğini dile getirdi.

icjpg_h264-(1).jpg

''Türkiye çok büyük bir gayret gösteriyor''

Gauck, "Türkiye'nin büyük çaba ve gayretlerini saygıyla izliyordum. Burada gördüm ki bu insanlara yardım etme konusunda Türkiye gerçekten çok büyük gayret gösteriyor. Biraz önce Türkiye'nin saygısından ve çabalarından bahsettim. Aynı zamanda Türkiye'nin komşuları olan Ürdün ve Lübnan'da çok büyük çabalar sarf ediyorlar" diye konuştu.

2-048.jpg

Gauck'a ziyareti sırasında eşi Daniela Schadt, Almanya'nın ilk Türk kökenli Uyum Bakanı Aydan Özoğuz, Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Eberhard Pohl ve Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu ile Vali Şükrü Kocatepe ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç da eşlik etti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler