YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alman Bakan'dan büyük övgü: Türkiye'yi örnek almalıyız
Bavyera Eyaleti Avrupa Bakanı Beate Merk, Avrupa'nın mülteciler konusunda Türkiye'yi örnek alması gerektiğini söyledi.
Alman Bakan'dan büyük övgü: Türkiye'yi örnek almalıyız
14 Kasım 2014 / 15:43 Güncelleme: 14 Kasım 2014 / 15:44

Türkiye'ye üç günlük resmi ziyarette bulunan Bavyera Eyaleti Avrupa Bakanı Beate Merk, Münchner Merkur gazetesine verdiği demeçte, "Avrupa olarak mülteciler konusunda Türkiye'yi örnek almalıyız" dedi.

Suriye sınırında bir mülteci kampını ziyaret ettiğini anlatan Alman Bakan, "Türkiye resmi olmayan kaynaklara göre 2 milyon mülteciyi kabul etti ve bunlar için 4 milyar Euro harcarken, dışarıdan sadece 250 milyon Euro yardım aldı. Türkiye'nin mülteciler için yaptıklarına saygı duymalıyız. Durum oldukça ciddi. Türkiye'de mültecilere 'misafir' diyorlar. Bu çok anlamlı ve Türkiye'nin misafirperverliğine uygun bir tanımlamadır" dedi.
 
Türkiye'de oldukça sıcak karşılandığını söyleyen Merk, "Türkler, AB üyeliği konusunda oldukça ısrarlı ve kararlılar, fakat partim gibi ben de Türkiye'nin AB'ye tam üyeliği konusunda şimdilik umut göremiyorum" dedi.
 
Merck, Almanya'daki okul kitaplarında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili olarak bir karikatürün basılması konusundaki rahatsızlıklarla ilgili olarak da "Ben bu konuda bizde basın ve sanat özgürlüğünün geçerli olduğunu çok açık ve net olarak bildirdim. Bizim Başbakanımızla ilgili Türkiye'de yayınlanan karikatürler de bizi çok rahatsız etmişti" diye konuştu.

16:51
 // DEVLET-İ EBEDİ MÜDDET
Eğer siz Avrupalıların gerçekten birazcık vicdanınız varsa,gerçekten insani değerlere saygınız varsa Suriye'de beşar esad'ın çoluk çocuk,kadın demeden yüzbinlerce insanı hunharca katletmesine,öldürmesine dur demenizi,tavır almanızı bekleriz.Ayrıca Türkiye'yi örnek almak istiyorsanız İsrail'in Gazze'de binlerce insana karşı acımasızca katliamlarını,Mescid-i Aksa'daki müslümanlara ve müslüman dünyasına olan kinini,nefretini ve insanlığa karşı işlediği cinayetlerini,mezalimliklerini görmenizi,tavır almanızı ve DUR demenizi bekliyoruz...!!!...
14 Kasım 2014 16:51
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler