YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alman-Amerikan gizli servislerinden şok uyarı
CIA, Türkiye'yi 11 Eylül benzeri bir saldırı olabileceği konusunda uyarmış!
Alman-Amerikan gizli servislerinden şok uyarı
09 Temmuz 2009 / 08:34 Güncelleme: 09 Temmuz 2009 / 00:00

CIA'nın Türkiye başta olmak üzere 6 ülkeyi 11 Eylül benzeri bir saldırı olabileceği konusunda uyardığı ortaya çıktı. Temmuz ayının ilk günlerinde gelen istihbari bilgiyi değerlendiren Türkiye ise güvenlik önlemlerini arttırdı


CIA Türkiye'yi uyardı

Amerikan ve Alman gizli servislerinin, 15 ila 20 teröristin, uçak kaçırma tarzında büyük eylemler gerçekleştirmek üzere başta Türkiye olmak üzere bazı Batılı ülkelere sızdığı yolunda ihbarda bulunduğu öne sürüldü. Batılı gizli servislerin, Ankara'yı özellikle Tel Aviv ve ABD destinasyonlu uçaklara yönelik eylemler konusunda uyardığı iddia edildi. İsrail istihbarat kaynaklarına yakınlığıyla bilinen Debka sitesinin haberine göre Amerikan ve Alman gizli servisleri, Pakistan ve Cezayir'de uçak kaçırma ve uçakları havada imha etme eğitimi alan 15 ila 20 teröristin, Türkiye, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya gibi bazı Avrupa ülkelerine ve Mısır'a gizlice giriş yaptığını saptadı.


TÜRKİYE ÖNLEM ALDI


İddiaya göre Temmuz ayının ilk günlerinde Türkiye'nin de aralarında bulunduğu ülkelere sızan teröristlerin izini sürmeye çalışan Alman ve Amerikan anti-terör kuruluşları, başta Ankara olmak üzere ilgili ülkeleri uyardı. Site, 4 Temmuz'dan itibaren Türk havaalanlarında güvenlik önlemlerinin üst düzeye çıkarıldığını ve alarm durumunun halen sürdüğünü de iddia etti.


Yeni Şafak

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler