YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Allahu Ekber'i daha iyi anladım"
Yunanistan'ın kuzeydoğusunda yer alan Aynaroz'da ziyaret ettiği manastır izlenimlerini kaleme alan Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, Allahu Ekber'in nidasının manasını bir kere daha öğrendim" dedi.
"Allahu Ekber'i daha iyi anladım"
10 Haziran 2014 / 20:32 Güncelleme: 10 Haziran 2014 / 22:57

Aynaroz dönüşü son yazısını yazan Özkök, ziyareti sırasında Allahu Ekber'i daha iyi anladığını yazdı.

Allahu Ekber'in manasını daha yeni anladım

Dönüş yazısını kaleme alan Özkök, manastırdaki ayin ve papazlarla ilgili izlenimlerini aktardı. Hürriyet yazarı, Dionysiu manastırına bakarken "Allahu Ekber'in nidasının manasını bir kere daha öğrendim" dedi.

İşte Özkök'ün dönüş yazısı;

"Salı sabahı valizlerimizi aşağı indirirken Peder Gabriel geliyor. Sabah 10.00'da başlayacak kahvaltıya katılamayacağımız için bize yolluk hazırlamış. İki somun siyah ekmek, küçük kavanozlarda zeytin ve küçük bir kalıp beyaz peynir. Sıcak bir şekilde birbirimize sarılıyoruz.

Geldiğimiz günden beri hiç değişmeyen yüz ifadesine sanki küçük bir hüzün konmuş gibi geliyor... Bindiğimiz küçük tekne iskeleden ayrılırken yukarıdaki Dionysiu manastırına bakıyorum. Dionysiu bana, günde beş defa dinlediğim Allahu Ekber nidasının manasını bir kere daha öğretti.

Allah tektir, uludur ve ondan büyüğü yoktur... Tekne, arkasında köpükten bir iz bırakarak uzaklaşırken, buradaki son duamı yapıyorum: "Allah'ım kini, nefreti, şiddeti, kibri, yalanı, öfkeyi ülkemizin üzerinden al. Merhameti hakim kıl..."

ozkok-allahu-ekber-i-daha-iyi-anladim_m.jpg

ÜÇKAĞITÇI SENİ.
 // ADEMOĞLU
Ertuğrul senin öğrenecen daha çooook şey var.Bunları öğreniyormusun yoksa göz boyayıp bizlerle dalgamı geçiyorsun?Bence sen şunu yapıyorsun.Daha önceki hayatını yani Tayyip Erdoğandan önceki hayatını ve sonraki hayatını biliyoruz.Önceleri vatan hainliği din düşmanlığı için elinden geleni yaptın.Bol bol el etek öptün.Şimdi ise kilise tapınak gezerek İslamı öğreneceğini sanıyorsun.Hükümete yaranma çabası bunlar.Kurtuluşun yoook.Hesap vereceksin,vermelisin,sorulmalı.Kıdemli yalaka seni....
11 Haziran 2014 Çarşamba 08:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler