YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Allah ondan razı olsun"
Başbakan Erdoğan'dan Erbakan'ın vefatıyla ilgili ilk açıklama...
"Allah ondan razı olsun"
28 Şubat 2011 / 07:59 Güncelleme: 28 Şubat 2011 / 08:02

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi lideri Necmettin Erbakan'ın vefatıyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Bugün sabah saatlerinde Türkiye Cumhuriyeti'nin 54. Başbakanı, Saadet Partisi'nin Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Hakk'kın rahmetine yürüdü. Türkiye'ye çok önemli hizmetler kazandırmış, Türk siyasetinde kendisine mümtaz bir yer edinmiş. Ayrıca ömrünü öğrenmeye ve öğretmeye adamış bir siyasetçi ve ilim adamıydı. Şahsıyla, mücadelesiyle, davasıyla, ilkeleriyle olduğu kadar bir insan olarak, bir hoca olarak, bir lider olarak da genç nesillere güzel bir örnek teşkil etti. Mekanı cennet olsun. Allah'ın rahmeti üzerine olsun diyorum. Allah ondan razı olsun diyorum. Öğrettikleriyle, aktardıklarıyla, mücadeleci kişiliğiyle her daim kendisini şükranla, minnetle yad edeceğimizi ifade etmek istiyorum.

Bir önceki sefer hastaneye girdiğinde Erbakan hocamızı telefonla aramış, Allah'tan şifa dilemiştim. İkinci seferinde Recai Kutan'la görüşüp, sağlık durumu hakkında bilgi almıştım.

Saadet Partisi camiasının, Türkiye'nin, aziz milletimizin başı sağ olsun diyor, bir kez daha kendisine Allah'tan rahmet diliyorum.'' (Habertürk)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler