YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alkollü araç kullanmayın uyarısı
Alkollü araç kullanmayın uyarısı
30 Aralık 2011 10:12
Yılbaşında alkollü araç kullanmayın uyarısı...

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner, yılbaşı gecesi alkollü araç kullanılmaması uyarısında bulunarak, ''Yılbaşı gecesi tüm ticari taksilerimiz Ankara'nın her noktasında hizmet verecek'' dedi.

Yiğiner yeni yıl mesajında, 2011 yılında Türkiye ve dünyada herkesi derinden etkileyen üzücü ve sevindirici birçok olay yaşandığını belirtti. 2012'nin, başta esnaf ve sanatkar olmak üzere herkese sevdikleri ile beraber geçirecekleri sağlık, huzur, mutluluk ve bol kazançlı günler getirmesi temennisinde bulunan Yiğiner, yeni yıldan beklentilerini şöyle sıraladı:

''2011 yılında çeşitli nedenlerle sıkıntı yaşayan esnaf ve sanatkarımızın 2012 yılında hem ticaretimizde hem de yaşam standardımızda iyileşme olması en büyük temennimiz. Esnaf ve sanatkarımızın 2012 yılından gelirlerinin artırılması, kredi imkanlarına daha hızlı ve kolay ulaşması, üzerindeki vergi ve SGK yükünün azaltılması, AVM yasasının çıkması gibi beklentileri var. Artık boyumuzu aşan bu sorunların çözümü yönündeki beklentilerimizin karşılık bulması için yetkililerin 2012 yılında önemli adımlar atmasını bekliyoruz''

Yılbaşı gecesi yapılacak kutlamalarla ilgili olarak Ankaralılar'a uyarılarda da bulunan Yiğiner, herkes için önemli bir gün olan yılbaşını diğer günlerden farklı bir şekilde sevdikleriyle birlikte kutlamanın herkesin en doğal hakkı olduğunu ifade etti.

Kimi zaman bu kutlamaların dozunun kaçırıldığını vurgulayan Yiğiner, şunları kaydetti:

''Sevinçli bir günümüzü kendimiz ve sevdiklerimiz için hüzne çeviriyoruz. Bu yılbaşında bunları yaşamayalım. Özellikle alkollü olarak araç kullanmayalım, yılbaşı gecesi tüm ticari taksilerimiz Ankara'nın her noktasında hizmet verecek. Eğer gece sonunda araba kullanmak için kendimizi güvenli hissetmiyorsak Ankaralılar'a hizmet için bekleyen ticari taksilerimizi kullanalım.

Zaten her yıl olduğu gibi bu yıl da başta Ankara Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi olmak üzere yetkili kurumlar gerekli tedbirleri aldı. Bizler de bireysel olarak üzerimize düşeni yapalım ve kötü olayların yaşanmasına fırsat vermeyelim.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler