YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alkol kararına tepki...
Alkol kararına tepki...
26 Mayıs 2011 11:53
Bakan Eroğlu, ''Şu anda hastanelerde alkol bağımlıları hızla artmaya başladı. Bunlar ülkemiz açısından gerçekten düşündürücü hususlar. Bunları hepimizin dikkate alması lazım'' dedi.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Danıştayın alkollü içki satışıyla ilgili yönetmeliğin bazı maddelerinin yürütmesini durdurmasıyla ilgili olarak, ''Şu anda hastanelerde alkol bağımlıları hızla artmaya başladı. Bunlar ülkemiz açısından gerçekten düşündürücü hususlar. Bunları hepimizin dikkate alması lazım'' dedi.

Bakan Eroğlu, Afyonkarahisar'dan Uşak'a hareketinden önce gazetecilerin, ''Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik''in bazı maddelerinin yürütmesinin durdurulması yönündeki Danıştay kararına ilişkin sorularını yanıtladı. Eroğlu, Hükümet olarak mahkemelerin verdiği kararlara saygılı olduklarını ve mahkeme kararlarını uyguladıklarını söyledi.

Alkol bağımlılığı nedeniyle hastanelerde tedavi görenlerin sayısında artış olduğunu belirten Bakan Eroğlu, şunları kaydetti:

''İçki bütün kötülüklerin anasıdır. Bilhassa son zamanlarda, maalesef çocuk yaşlardaki gençlere kadar içki müptelası yaygınlaşmaya başladı. Bu da gençlerin geleceği açasından, gelecek nesiller açısından uygun değil. Bunları dikkate almamız lazım. İçki ve sigara gibi kötü alışkanlıklar önlenmesi gereken hususlar. Bunlara herkesin yardımcı olması lazım. Hiç kimse herhalde gençlerin içki ve sigara müptelası olmasını, alkol müptelası olmasını istemez. Bakın şu anda hastanelerde alkol bağımlıları hızla artmaya başladı. Bunlar ülkemiz açısından gerçekten düşündürücü hususlar. Bunları hepimizin dikkate alması lazım. Gelecek nesiller açısından bunu iyi düşünmemiz gerekir.''

Bakan Eroğlu, daha sonra Uşak'a hareket etti. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler