YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aliyev: "24 Nisan'da Çanakkale'de olacağız"
Resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye gelen Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Bugün dünyada Türkiye ve Azerbaycan gibi birbirine bu kadar bağlı ve yakın olan başka iki ülke yoktur" diye konuştu.
Aliyev: "24 Nisan'da Çanakkale'de olacağız"
15 Ocak 2015 / 15:00 Güncelleme: 15 Ocak 2015 / 18:42

İlham Aliyev, Türkiye'nin ev sahipliği yapacağı G20 Zirvesi'ne Azerbaycan'ın da davet edilmesinin bunun bir göstergesi olduğunun altını çizerek, Türkiye-Azerbaycan dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin bundan sonra da başarıyla sürdürüleceğini belirtti.

foto-066.jpg

Çanakkale Savaşları'nı anma törenleri 24 Nisan'da

Çanakkale Savaşları'nın 100. yılı dolayısıyla anma törenlerinin 24 Nisan'da yapılacağını hatırlatan konuk Cumhurbaşkanı, Ermeni olaylarının 100. yılına atıfta bulunarak, "Bu tarihin seçilmesi nedeniyle hem kendi adıma hem de Azerbaycan halkı adına size çok teşekkür ederim. Bu tarihin seçilmesi çok anlamlı bir adımdır" ifadelerini kullandı. 

"G-20 için davet yetkimizi Azerbaycan için kullandık"

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Türkiye'nin bu yıl G-20 başkanlığını üstlendiğine ve zirveye de ev sahipliği yapacağına işaret ederek, "Bizler de, bizim hakkımız olan bir yetkiyi Azerbaycan için kullandık ve G-20'de bu yıl Azerbaycan da bizim davetlimiz olarak yerini alacak. G-20'ye kadar, şu anda ön hazırlık çalışmalarından tutunuz, G-20 müzakerelerinde Azerbaycan bizimle birlikte olacak" ifadelerini kullandı. 

24 Nisan'ın Çanakkale Savaşları'nın yüzüncü yılı olduğunu anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "24 Nisan'da da dünyada birçok devlet ve hükümet başkanlarına davet çıkardık. Ama hassasiyetimiz, özellikle İlham Aliyev kardeşimle beraber inşallah 24 Nisan'da Çanakkale'de beraber olacağız" dedi. 

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler