YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ali Koç'tan Hürriyet'e tepki: Çok ucuz!
Ali Koç'tan Hürriyet'e tepki: Çok ucuz!
16 Kasım 2015 06:56
Koç Holding Yönetim Kurulu üyesi Ali Koç, Hürriyet'in G20 ile ilgili yaptığı bir haberine tepki gösterdi. Hürriyet'in hoş olmayan bir fotoğraf kullandığını belirten Koç, "Hepimiz aynı gemideyiz. Bu haberler çok ucuz ve yakışıksız" ifadelerini kullandı.

B20 Zirvesi sonunda B20 Çalışma Grubu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Koç Holding Yönetim Kurulu üyesi Ali Koç, Fiba Grubu Başkanı Hüsnü Özyeğin, Coca Cola Dünya Başkanı Muhtar Kent, B20 görev güçlerinin basın toplantısında, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Toplantı sonunda oturumu yöneten Hisarcıklıoğlu'ndan söz isteyerek, mikrofonu alan Ali Koç, "Bunu söyleyip söylememe konusunda toplantı boyunca düşündüm. Sonunda söylemeye karar verdim. Toplantı esnasında telefonuma, pek çok mesaj, mail düştü. Hürriyet Gazetesi'nin internet sitesinde sabah Cumhurbaşkanımızı dinlerken çekilmiş hoş olmayan bir fotoğrafı koymuşlar. Hepimiz aynı gemideyiz. Ben bu şekilde haber yazılmasını çok ucuz ve yakışıksız görüyorum. Daha sonra haberi kaldırmışlar. Ancak bu tarz habercilik çok yakışıksız. Daha fazla da bir şey söylemeyeceğim" açıklamasında bulundu.

Hürriyet'in internet sitesinde yer alan bir fotoğrafta, iş adamları sanki Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ciddiye almıyor gibi bir algı yaratılmaya çalışılırken, söz konusu fotoğraf daha sonra kaldırılmıştı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler