YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ali İsmail Korkmaz, toprağa verildi
Ali İsmail Korkmaz, toprağa verildi
11 Temmuz 2013 15:05
Eskişehir'de "Gezi Parkı" protestoları sonrası hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın cenazesi, Antakya'da binlerce kişinin katıldığı törenle toprağa verildi.

Eskişehir'de "Gezi Parkı" protestoları sonrası kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce darp edilen ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın cenazesi, Antakya'da binlerce kişinin katıldığı törenle toprağa verildi.2 Haziran'da meydana gelen olayın ardından kaldırıldığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde dün sabah hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın cenazesi, bugün binlerce kişinin katıldığı konvoy eşliğinde ilk olarak merkeze bağlı Ekinci beldesindeki baba ocağına götürüldü.

Korkmaz’ın cenazesi, daha sonra yaklaşık 8 bin kişinin katıldığı cenaze korteji ile beldedeki mezarlığa getirildi. Cenazenin en ön saflarında yine Gezi Parkı eylemlerinde hayatını kaybeden Abdullah Cömert'in fotoğrafını taşıyan ailesi de yer aldı. Cenaze töreninde mezarlığa getirilen Korkmaz'ın cenazesi, burada dualar ve gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenazede hükümet aleyhinde sloganlar atıldı.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler