YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ali İsmail Korkmaz davasında yeni gelişme
Ali İsmail Korkmaz davasında yeni gelişme
13 Şubat 2015 08:06
Ali İsmail Korkmaz'ın dövülmesine ilişkin görüntüleri iki kez sildiği iddia edilen Bilirkişi Serkan Uğurluoğlu hakkında dava açıldı.

Eskişehir'de 2 Haziran'da Gezi Parkı protestoları sırasında uğradığı saldırı sonucu 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren 19 yaşındaki Üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın saldırıya uğradığı Kurtuluş Mahallesi Sanayi Sokak'taki Harman Ekmek Fırını'nın güvenlik kamerasının bilgisayar hard diski 7 Haziran tarihinde polise verilmişti. Soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısına teslim edilen hard disk, 17 Haziran 2013 tarihinde bilirkişi olarak görevlendirilen Eskişehir ESOGÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'na gönderilmişti.

Jandarma kurtarmıştı

Burada yapılan çalışmanın ardından diskin içeriğinde herhangi bir veri tespit edilemediği savcılığa bildirilmişti. Uğurluoğlu, 26 Haziran 2013'teki raporunda, "Fırına ait diskin içeriğinde bir veri tespit edilememiş, disk boş olarak görülmüştür" demiş; ardında da aynı hardisk, Jandarma Kriminal Dairesi'ne gönderilmişti. Jandarma Kriminal'in raporunda ise "harddisk üzerinde tam dört kere sürücü temizleme-formatlama işleminin yapıldığının" tespit edildiği ifade edilmişti.

 

HABERTÜRK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler