YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ali İsmail Korkmaz davasında flaş gelişme
Ali İsmail Korkmaz davasında flaş gelişme
23 Temmuz 2013 17:59
Ali İsmail Korkmaz olayıyla alakalı şüpheli olduğu öne sürülen 6 polis memuru için, jandarmada tanık teşhisi yaptırıldı.

Ali İsmail Korkmaz'ın ölümüyle ilgili Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında olayla ilgili iddialar odağında olan emniyet mensupları için bugün tanık teşhisi yaptırıldı.

Soruşturmayı yürüten savcının talebi üzerine Korkmaz'ı sopalarla döverek ölümüne neden olduğu öne sürülen sivil giyimli kişilerin saptanması için olay günü bölgede görevli olan ve görüntüleri sosyal medyada da yayınlanan 6 polis bugün tanık karşısına çıkarıldı. Sabah saat 9.00’da İl Jandarma Komutanlığı'na getirilen ve olay günü giydikleri elbiseleri üzerinde bulanan 6 polis memuru, tanıklarla farklı bölümlerde tutuldu. Polisler daha sonra olay günü üzerlerinde olan elbiselerle tek tek bir odaya alındı. Olayı gördüğü iddia edilen tanıklar da bir odaya alınarak, Korkmaz'ı dövdüğü iddia edilen kişilerin bunlar olup olmadığı soruldu. Teşhis işlemlerine Korkmaz ailesinin avukatları da katıldı.

Yapılan teşhis işlemi sonrasında tanıklar ve Korkmaz ailesinin avukatları jandarmadan ayrıldı. Tanıkların söz konusu polisleri teşhis edip edemediği konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmazken, tanıkların şüphelileri teşhis edemediği öne sürüldü.

Savcının konuyla alakalı önceki gün birkaç yere müzakere yazdığı ve gerekli yazışmaların ardından görüntüleri sosyal medyada da yayınlanan bahse konu polislerin tanık teşhisi için jandarmaya çağrıldığı öğrenildi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler