YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ali İsmail Korkmaz davasında flaş gelişme
Ali İsmail Korkmaz davasında flaş gelişme
17 Temmuz 2013 14:20
Gezi Parkı olayları sırasında darp edildikten sonra hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın, darp edildiğini gören iki tanığın savcılıkta ifade verdiği ileri sürüldü.

Eskişehir’de yaşanan Gezi Parkı olaylarında darp edildikten 38 gün sonra hayatını kaybeden 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz’ı darp eden kişileri gördüklerini iddia eden iki kişinin Eskişehir Adliye Sarayına gelerek savcıya ifade verdiği iddia edildi.

İddialara göre, iki tanık Ali İsmail’i darp edenlerin üç kişi olduğunu, bunlarından birisinin o çevrede bulunan esnaf olduğunu ileri sürdü. Ayrıca gizli tanıkların iddialarında Korkmaz’ı dövenlerin arasında polis olmadığı da yer aldı. Öte yandan basında yer alan bir takım hard disklerin İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildiği yönünde çıkan haberlerin asılsız olduğu öğrenilirken, bahse konu hard disklerin jandarma kriminal laboratuarında incelendiği bildirildi. Raporun kriminal tarafından kısa sürede açıklanması beklendiği öğrenildi. Korkmaz’ın öldürülmesi olayında ise jandarma ile polis ekiplerinin koordineli çalıştığı bilgisine ulaşıldı.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler