YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ali Babacan, Davos yolcusu
Ali Babacan, Davos yolcusu
22 Ocak 2014 11:10
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Davos’ta düzenlenecek Dünya Ekonomi Forumu’nun yıllık toplantısına katılmak üzere 22 Ocak tarihinde İsviçre’ye gidecek.

Dünya Ekonomi Forumu’nun bu yılki ana teması “Dünyanın Yeniden Biçimlendirilmesi: Toplum, Siyaset ve İş Dünyası İçin Sonuçlar” olara belirlendi. Toplantılarda mevcut sorunlara çözüm bulunması ve yeni sınamalarla mücadele edilmesi için izlenecek yöntemler üzerinde durulması bekleniyor. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan da 23 Ocak tarihinde “Yeni Avrupa Çerçevesi” başlıklı oturumda, 24 Ocak tarihinde ise “Avrupa İş Konseyi” ile “Yükselen Piyasalar İçin Sonraki Adımlar” başlıklı oturumlarda konuşmacı olarak yer alacak.

Babacan ayrıca, siyasi liderler, önde gelen işadamları ve akademisyenlerin iştirak edeceği “Küresel Enerjide Rekabetçilik”, “2014 Yılının Önceliklerinin Belirlenmesi”, “Dijital Çağda Diplomasi ve Yönetişimin Yeniden Tanımlanması” ile “Büyüme ve İstihdam Politikalarının Yeniden Şekillendirilmesi” başlıkları altında gerçekleştirilecek toplantılara da katılacak. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, birçok siyasi liderle ikili görüşmeler yapacak ve çok uluslu şirketlerin üst düzey yöneticileriyle bir araya gelecek.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler