YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alfemo'ya kayyum atandı
İzmir'de yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Alfemo şirketine Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yetkilileri kayyum olarak atandı.
Alfemo'ya kayyum atandı
01 Ekim 2016 / 20:01 Güncelleme: 01 Ekim 2016 / 20:04

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ/PDY'ye "himmet" adı altında finansal destek sağlandığı iddiasıyla yürüttüğü soruşturma kapsamında savcılığın talebi üzerine İzmir Sulh Ceza Hakimliği, Alfemo AŞ'ye 674 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin (KHK) 13. ve 19. maddeleri ve CMK'nın 133. maddesi uyarınca kayyum tayin edilmesine karar verdi.

Hakimliğin kararıyla Alfemo şirketine Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yetkilileri kayyum olarak atandı.

Kayyum atanması kararının ardından İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri önceki gün Alfemo'nun Torbalı'daki fabrikasına giderek incelemelerde bulundu, bazı evraklara el koydu.

Muhasebe defterinin arasından 1 dolarlık banknot çıkması üzerine muhasebe müdürü gözaltına alındı.

Fabrika ile ilgili birçok evrağa el konulurken muhasebe kayıtları incelemeye alındı.
Kimse işten çıkartılmayacak

Polisin incelemesinin ardından bazı TMSF yetkilileri, 600 çalışanı bulunan fabrikaya gelerek personel ile toplantı yaptı.

Yönetimin değişeceğini, fabrikanın ise işlemeye devam edeceğini bildiren yetkililer, yarım gün olan cumartesi günü tatilinin tam gün olacağını ifade etti.

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar çerçevesinde örgüte "himmet" adı altında finansal destek sağladığı gerekçesiyle haklarında yakalama kararı bulunan Alfemo AŞ'nin sahibi Ramazan Davulcuoğlu ve kardeşleri aranıyor.


AA

Tabut Otomobiller
 // Ömer
İhanet şebekesi her koşulda karlı çıkıyor dikkat!. diye tekrar uyarıyoruz. Kayyum atanan bu şirketlerin (kapatılması veya kelepir fiyata malum çevrelere satılması) faaliyetlerine son verilmesi demek ülkede birileri lehine tekelleşmeyi daha da kolaylatştırıp Vatandaşların bu kişilerin belirleyeceği şartlar ve fiyatları kabul etmesi demektir. Dikkat edin!! Yerli görünümlüler ülkede ticari hakimiyeti ele geçirme hedeflerine adım adım yaklaşmaktalar.Otomobil diye teneke üreten Koç"Türkler" gibi....
01 Ekim 2016 Cumartesi 21:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler