YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Alevilere ölüm'ün sırrı çözüldü
'Alevilere ölüm'ün sırrı çözüldü
20 Temmuz 2013 22:19
Ankara’da Alevi vatandaşların ikamet ettiği Mamak Şahintepe mahallesindeki bir apartmana 14 Temmuz günü yazılan “Alevilere ölüm” sloganının sırrı çözüldü.

Alevi vatandaşların ikamet ettiği Mamak Şahintepe mahallesindeki bir apartmanın duvarlarına yazılan "Alevilere ölüm" sloganının sırrı çözüldü. Olay yerinde yapılan incelemelerin ardından yazıları yazan 2 kişi tespit edildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kurduğu özel polis ekibinin yakaladığı şahısların Ankara'da yapılan Gezi eylemlerine de aktif bir şekilde katıldıkları tespit edildi.

O yazıların sırrı çözüldü

14 Temmuz günü Ankara'nın Mamak ilçesi Şahintepe Mahallesi'nde bir apartmanın duvarına "Alevilere ölüm" şeklinde yazılar yazılmış ardından konuyla ilgili inceleme başlatılmıştı. Olay yerinde yapılan incelemelerin ardından parmak izi ve DNA tespiti çalışması yapıldı. Yapılan incelemede, olayın, Alevi vatandaşları sokağa dökmek için planlanmış bir provokasyon girişimi olduğu anlaşıldı.

İki kişi gözaltına alındı

Provokasyon olduğu anlaşılan olay sonrası Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Yapılan son incelemenin ardından iki kişi tespit edilerek haklarında yakalama kararı çıkarıldı. Yazıyı yazdığı tespit edilen A.M.U. ve S.D gözaltına alındı.

Provokasyonu yapanlar da eylemci

Gözaltına alınan iki şahsın da, Ankara'yı savaş alanına çeviren Gezi eylemlerine aktif olarak katıldıkları tespit edildi. Halkevleri mensubu olduğu belirtilen iki kişinin söz provokasyonun talimatını kimden aldıkları araştırılıyor. Öte yandan gözaltına alınan iki şahsın da Alevi oldukları öğrenildi.

 

STAR

Etiketler: , , ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler