YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alevilerden Kılıçdaroğlu'na tepki
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 'Türkiye'de laiklik tehlikede değil' sözlerine Alevi derneklerinden tepki geldi...
Alevilerden Kılıçdaroğlu'na tepki
30 Eylül 2010 / 13:56 Güncelleme: 30 Eylül 2010 / 13:59

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Türkiye'de laiklik tehlikede değil" açıklamasına Alevi örgütlerinden tepki geldi.

Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Ali Balkız tehlike altında olacak bir laikliğin bile olmadığını belirtirken, Pir Sultan Abdal 2 Temmuz Vakfı Başkanı Murtaza Demir laiklik kavramının sulandırılmak istendiğini kaydetti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Almanya'da yaptığı "Türkiye'de laiklik tehlikede değil" açıklamasına Alevi örgütlerinden tepki geldi. Ulusal Kanal'a konuşan Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Ali Balkız, Türkiye'de tehlike altında olacak bir laikliğin bile olmadığını kaydetti. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yapısının, zorunlu din dersinin laiklikle bağdaşmadığını kaydeden Balkız, şöyle konuştu:

"Tophane'deki baskın, Menemen'deki Cemevimize yapılan saldırı. Bunlar giderek çoğalacak üstelik. Elbette korkunun ecele faydası yoktur. laiklik olmadığı için tehdit altına olan bir şey de yok" (Vatan)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler