YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alevi Dedesi'nden Gül'e 3. köprü ricası
Alevi Dedesi'nden Gül'e 3. köprü ricası
25 Temmuz 2013 09:10
Alevi-Bektaşi derneklerinin Polat Otel Residance'ta düzenlediği iftar yemeği verildi.

 

Yemeğe, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, eski Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, sanatçı Ajda Pekkan, eski milli futbolcu Arif Erdem ile çok sayıda davetli katıldı.

iftar programında Alevi Dedesi Derviş Tur da lokma duası yaptırdı.

Duadan sonra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve yetkililerden iki konuda ricada bulunacağını söyleyen Alevi Dedesi Tur, "Artık beklemenin bir anlamı yok. Cemevleri'nin ibadethane olarak kabul edilmesini rica ediyorum. Resmi olarak ibadethane kabul edilmediği için dernek adı altında cemevi açıyoruz. Buralara her türlü siyaset ve siyasi düşünce giriyor. Ancak cami gibi ibadethane olarak kabil edilmesi ve desteklenmesi bunun önüne geçecektir. 

Bir de 3. Köprü'ye verilen Yavuz Sultan Selim adı, Alevilerde tepki gördü. Sayın Cumhurbaşkanından büyük bir erdemlilik göstereceğini bekliyorum ve köprünün adını hem sünni hem de Alevileri kucaklayacak olan Yunus Emre olarak değiştirilmesini rica ediyorum" dedi.

rica öylemi
 // yılmaz türk
kabul ederler merak etme dede. onlarda bu kızılbaş sevdası varken....
25 Temmuz 2013 Perşembe 13:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler