YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alev Alatlı'dan Payzın'a: Hemen savcıya döndünüz!
Yazar Alev Alatlı, Erdoğan'ı neden övdüğünü anlattı. Alatlı Gezici'leri övmeye kalkan Şirin Payzın'a da sert çıktı: Hemen savcıya döndünüz!
Alev Alatlı'dan Payzın'a: Hemen savcıya döndünüz!
13 Aralık 2014 / 02:35 Güncelleme: 13 Aralık 2014 / 08:04

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri törenirdeki konuşmasıyla bir kez daha adından söz ettiren Alev Alatlı, Erdoğan ile ilgili sözlerine açıklık getirdi. Konuşmasında övgünün yanısıra uyarının da bulunduğunu anlatan Alatlı, bu uyarıların görmezden gelindiğini savundu.

Türkiye'nin bu iktidarla rönasans devri yaşadığını da söyleyen Alatlı, Erdoğan'ın devrimci bir ruha sahip olduğunu, bu nedenle bu sözleri hakettiğini söyledi.

Yazar Alev Alatlı, CNN Türk'te Şirin Payzın'ın sorularını cevapladı. Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'nin bu yıl düzenlenen töreninde aldığı ödül ve yaptığı konuşmayla ilgili değerlendirmelerde bulunan Alatlı, konuşmasında Erdoğan'ın övdüğünü söyledi ve bunun gerekçelerini anlattı.

İşte Alatlı'nın o sözleri;

"Sayın Erdoğan'ı gerçekten övdüm ve çok büyük takdirle karşıladığım taraflar var. Fakat orada bir uyarı var ve bu uyarı da görmezden gelindi. İşin garip tarafı ise o kadar öfkelendikleri Erdoğan anladı bunu biliyor musunuz? Bu konuşmayı en iyi onlar anladı.

Nasıl oluyor da bu kod birliği bu kadar hızlı kayboluyor. Bu beni Türkiye için çok düşündürüyor. Çok iyi görmüyorum bunun sonunu.

"Gözlerini oymak aşağılık bir iş"

Sayın Erdoğan gibi bir lideri, yüzde 52 oy alıyor diye gözünü oymaya kalkmak, aşağılık bir iş! Bu yapılıyor. Belli ki orada bir kod birliği var ve o kod birliğinden Sayın Cumhurbaşkanı bu işi götürüyor. Şimdi gözünü oymak nesi! Sırf biz hazzetmiyoruz diye. Burada biz tırnak içerisinde söylüyorum.

Şirin Payzın'a uyarı

Şirin Payzın ile Alev Alatlı, zaman zaman karşı karşıya da geldi. Şirin Payzın, Rihanna ya da Lady Gaga konserine gidenler ile Mavi Marmara'daki yaşıtları arasında doğal olarak bazı sorunların yaşanabileceğini anlatan Alatlı'ya Gezi'yi örnek verdi, Rihanna'ya alkış tutanların Gezi Parkı'nda çöp topladıklarını söyledi. Programda Gezi'deki bu gençlerin şu an müebbetle, öbürlerinin de darbecilikle suçlandıklarını söylenmesi üzerine Alatlı, Payzın'a itiraz etti "hemen savcıya döndünüz" diyerek eleştirdi.

"Sanatçının Makbulü"
 // yurdum insanı
Bu güne kadar Avrupa -ABD- Sermaye düşmanı gözüküp aslında onlara hizmet edeni makbuldü.Birde bunu atanın adı ve resmiyle kamufle ediyor olanı makbuldü.Şirin hanımın ve çevresindekilerin hayreti buna....
13 Aralık 2014 Cumartesi 14:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler