YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alenen hakaret var, küfür var
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Zonguldak mitinginde yarım kalan sözleri hala konuşuluyor... Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın gündeminde de bu sözler vardı. Arınç, "o sözlerin arkasında alenen küfür var hakaret var" dedi...
Alenen hakaret var, küfür var
03 Mayıs 2011 / 12:41 Güncelleme: 03 Mayıs 2011 / 12:41

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Anayasa değişikliğine ilişkin, ''Rektifiye götürmeyecek bir motor var elimizde. Onun için daha yenisini yapmamız lazım. Daha kısa, daha öz, temel hakların ön planda bulunduğu birey odaklık bir anayasa. Bu anayasa mümkün olduğu kadar katılımcı ve demokratik yöntemlerle yapılacak, ama bırakın 367'yi, 467 ile bile Meclis'te kabul edilse halk oylamasına götüreceğiz. Yani sonucu halk belirleyecek'' dedi.

KILIÇDAROĞLU'NA GÖNDERME

Devlet Bakanı Arınç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Zonguldak mitinginde sarf ettiği sözlere ilişkin, ''Bu insan meydanlara çıktığı zaman ağzı hakaret doluyor. Yani 'insan değilsiniz, sizde ahlak diye bir şey yok, ahlak yanınızdan bile geçmemiş' diyor. İşte 'A' derken, ana ve başka şeyler işin içine giriyor. İnsanlar bunun arkasının nasıl geleceğini biliyorlar. İyi ki o kelimeleri sarf edemeden kendini tuttu. Yoksa herhalde büyük bir skandal olacaktı. Meydana bile çıkamaz hale gelecekti. Alenen hakaret var, küfür var. Hakaret ve küfrün çokça söylendiği, konuşuluğu bir seçim kampanyası çirkin bir kampanyadır. Kim yaparsa yapsın...'' dedi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler