YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aldığı parayı mahkemeye harcayacak
Aldığı parayı mahkemeye harcayacak
Aldığı parayı mahkemeye harcayacak
30 Mayıs 2008 / 08:18 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Tuncay Özkan, Kanaltürk'ten aldığı parayı mahkemelerde harcayacak. Kendisine küfür ettiği Gazeteci İsmet Berkan, Özkan hakkında dava açtı.


Sahibi olduğu Kanaltürk'ü Koza Grubu'na satınca Radikal Gazetesi'nin "bizkaclirayız.com.tr" başlıklı haberine konu olan Tuncay Özkan'ın, "Ederin kaç lira söyle köpek" hakaretine maruz kalan gazetenin Yayın Yönetmeni İsmet Berkan dava açtı. Berkan, Kanaltürk'ün eski sahibi Yaşam Televizyon Şirketi, satın alan Koza Grubu'na ait ATP Şirketi ve hakareti yağdıran Tuncay Özkan aleyhine 100 bin YTL manevi tazminat davası açtı.


Kurduğu Kanaltürk ve www.bizkackisiyiz.com isimli internet sitesi ile ulusalcıların merkezi haline gelen Tuncay özkan, Davetiyeleri'nin sahibi olan Akın İpek'in ATP İnşaat Şirketi'ne satınca bir anda en çok tartışılan isim oldu.
 Basın piyasasına bomba gibi düşen bu haber üzerine Radikal Gazetesi, ulusalcı yayınları ve iktidara yaptığı saldırılar ile tanınan Kanaltürk'ün Akın İpek'e satılmasını, www.bizkaclirayız.com.tr manşeti ile eleştirdi.


Bu manşet üzerine aynı akşam Kanaltürk ana habere katılan Tuncay özkan, gazetenin Yayın Yönetmeni İsmet Berkan aleyhine ağza alınmayacak hakaretlerde bulundu. Tuncay özkan, 13 Mayıs 2008 tarihinde, canlı yayında İsmet Berkan'a yönelik şu hakaretlerde bulundu:


"Sen hiç kimseyi satın alamazsın alçak.", "Kaç paraysa maaşın söyle ben sana göndereyim, bugün çok param var. İsmet Berkan sana sesleniyorum, kaç para istiyorsun, senin ederin kaç para, kaç kuruşsun sen.", "Köpek, alçak, namussuz."


Bu hakaretlere karşı Tuncay özkan ve Kanaltürk'ün eski sahibi Yaşam Televizyon Şirketi ile yeni sahibi ATP İnşaat aleyhine 100 bin YTL tazminat davası açan İsmet Berkan, dava dilekçesine 30 yıllık başarılı bir gazeteci olduğunu ve 2000 yılından bu yana da Radikal Gazetesi'nin yayın yönetmenliğini yaptığını hatırlatarak başladı.


Kanaltürk'ün Koza İpek Grubu'na satışını haber yaptıklarını hatırlatan Berkan, "Ulusal bir kanalın satışı haberdir. Kendini 'ulusalcılık' misyonunun yayın organı olarak tanıtan ve bu konuda kamuoyunda örgütlenme çağrıları yapan Kanaltürk televizyonunun, tümüyle farklı siyasi ve sosyal bir görüşe sahip bir kişiye satılmasını 13 Mayıs tarihli nüshamızda haber yapıp yorum ve eleştirilerde bulunduk" dedi.


Davalı Tuncay özkan'ın bu haber ve yoruma karşı saldırgan bir tavır sergileyerek yukarıda yazılı hakaretleri yaptığını hatırlatan Berkan, bu hakaretlerle kişiliğine saldırıldığını ve küçük düşürüldüğünü belirtti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler